Timur Żamaletdinow na testach medycznych!

Timur Żamaletdinow od czwartkowego popołudnia przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli zakończą się one pozytywnie, 21-letni napastnik zostanie wypożyczony na pół roku do Kolejorza z opcją wykupu.

21-letni Rosjanin jest wychowankiem CSKA Moskwa. Żamaletdinow w trwającym sezonie rozegrał 17 spotkań, w których zdobył trzy bramki i dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów, ponadto sięgnął ze swoją drużyną po Superpuchar Rosji. Młody gracz, który – podobnie jak Dawid Kownacki – był nominowany w 2017 roku do nagrody Golden Boy, ma już na swoim koncie siedem występów w Lidze Mistrzów. W sezonie 2017/18 wpisał się na listę strzelców w wygranym spotkaniu przeciwko SL Benfice, ustalając wynik meczu na 2:1 dla CSKA. Było to dla niego debiutanckie starcie w tych rozgrywkach.

21-latek kampanię wcześniej był z kolei jednym z najlepszych strzelców Ligi Młodzieżowej UEFA, a na swoim koncie miał wówczas sześć trafień.Rosjanin w czwartek po godzinie 15:00 wylądował na poznańskiej Ławicy i prosto z lotniska udał się na testy medyczne. Te będzie przechodził aż do piątkowego południa. Jeśli przejdzie je pozytywnie, to zostanie wypożyczony na pół roku do Kolejorza z opcją wykupu.

Źródło: lechpoznan.pl / fot. Lech Poznań