4Foulee CSI4 Poznań od 7 do 9 czerwca na Hipodromie Wola!

Tegoroczne międzynarodowe zawody na Hipodromie w Poznaniu odbędą się w tradycyjnym czerwcowym terminie, ponowne w randze aż czterech gwiazdek, ale pod nową nazwą.
Impreza jeździecka organizowana od 2013 roku przez Klub Sportowy Jumping Events na Hipodromie Wola w Poznaniu od tego roku będzie miała nową nazwę – 4FOULEE. Jak zawsze obejmować będzie nie tylko sport jeździecki na najwyższym światowym poziomie, ale też szereg pokazów i atrakcji dla całych rodzin.

Pan Roman Roszkiewicz, który był inicjatorem rozegrania pierwszych w Polsce zawodów w skokach w tak wysokiej randze (CSI4*) i od samego początku jest mecenasem tego przedsięwzięcia, tym razem ufundował nagrody dla studentów i pracowników Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy wzięli udział w konkursie na logo 4FOULEE. Komisja pod przewodnictwem pana prof. Mirosława Adamczyka z Katedry Komunikacji Wizualnej UAP wyłoniła najlepsze prace. Wygrał projekt studenta Jana Ksawerego Chylińskiego i to przez niego wymyślony znak będzie od teraz znakiem rozpoznawczym letnich zawodów jeździeckich w Poznaniu.

W ramach 4Foulee rozegranych zostanie 15 konkursów, z czego aż pięć zaliczanych będzie do światowego rankingu. Każdy z konkursów ma ciekawą formułę, a kibice będą mogli bliżej poznać zasady rywalizacji i trudności techniczne parkurów. Pula nagród wynosi blisko milion złotych, a dodatkowo, zawody te mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 i Mistrzostw Europy 2019. Oznacza to, że podczas trzech dni będziemy świadkami niezwykle emocjonującej, sportowej rywalizacji.

Program sportowy, ranga zawodów, a przede wszystkim możliwość zdobywania punktów do rankingu olimpijskiego sprawi, że na liście startowej nie zabraknie światowych gwiazd i najlepszych skoczków z Polski. W minionych latach, liczba flag krajów reprezentowanych przez zawodników podczas wydarzenia przekraczała 20, a z trybun Hipodromu kibice mogli podziwiać medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

W trzydniowym programie nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności, które uatrakcyjnią popołudnia na Hipodromie Wola. W tym roku będą to: kozacy w pokazie dżygitówki, KÜR w wykonaniu mistrzyni Polski w ujeżdżeniu Aleksandry Szulc, Pony Games (zabawa dla dzieci na kucykach), Hop Hop Show, pokaz ułanów oraz koncerty dwóch doskonałych orkiestr dętych: Orkiestry Miasta Poznania i Orkiestry Dętej Swarzędz.

Bilety na 4Foulee CSI4* Poznań można już kupić przez stronę ToBilet.pl: http://bit.ly/bilety4Foulee. Dzieci do lat 13 wejdą na teren imprezy bezpłatnie, a dla uczniów i studentów przygotowane są bilety ulgowe. Ceny rozpoczynają się od 10 zł.

Więcej informacji na stronie www.4foulee.pl

Źródło: Materiały prasowe 4Foulee CSI4 Poznań