Adam Nawałka: Kluczowa będzie praca organiczna.

Adam Nawałka podczas swojej pierwszej konferencji jako szkoleniowiec Lecha tryskał pozytywnym nastawieniem i pozwalał sobie na żarty z licznie zebranymi dziennikarzami. Pierwszego dnia rządów zaaplikował zawodnikom dwie jednostki treningowe, poznał wszystkie działy klubowe. Zatrudnienie byłego selekcjonera było medialnym strzałem w dziesiątkę! Sala konferencyjna stadionu przy Bułgarskiej pękała w szwach. Bardziej doświadczeni dziennikarze przytomnie zauważyli, że nigdy nie było takich tłumów na konferencji.

Trener poinformował, że kluczowa będzie praca organiczna. Zapowiedział intensywne treningi w pierwszej części mikrocyklu oraz indywidualne zajęcia ze zdolną młodzieżą. Przynajmniej do końca rundy Kolejorz będzie grał czwórką obrońców. Ewentualne zmiany systemu i gra trójką obrońców może być brana pod uwagę w przyszłości. Natomiast jeśli chodzi o atak w zależności od założeń taktycznych może występować dwóch napastników lub jeden ze wspomagającą go typową dziesiątką.

Do podanego we wczorajszej informacji prasowej sztabu szkoleniowego dołączył Karol Bartkowiak, który był asystentem Dariusza Żurawia. Podkreślił, że niezwykłym aspektem jest dla niego mentalne przygotowanie zawodników. Stąd specjaliści od tej dziedziny w jego sztabie.

Nie padły żadne deklaracje dotyczące przyszłości, w obecnej sytuacji najważniejsze jest najbliższe spotkanie. Pierwszym celem jest odbudowanie drużyny. Praca, praca, praca. Wychodzę z założenia, że im więcej pracujesz, tym więcej będziesz miał szczęścia – dopowiedział.

Nowy sztab zaprosił na pierwszy trening pięciu zawodników z rezerw i juniorów – Mateusz Skrzypczak, Łukasz Norkowski, Filip Marchwiński, Filip Szymczak oraz Karol Drażdżewski. – Znam potencjał tej akademii, bo przecież stawiałem na jej wychowanków w reprezentacji. Dałem szansę debiutu i gry Karolowi Linettemu, Janowi Bednarkowi, Tomaszowi Kędziorze czy Dawidowi Kownackiemu. Chciałbym też rozwijać młodych piłkarzy, bo to ogromna radość dla trenera – przyznał.

[envira-gallery id=”12137″]