Adam Nawałka stawia na stabilizację w zespole

Adam Nawałka na pierwszej w 2019 roku konferencji zapowiedział, że tym okienku transferowym Lecha zasili tylko zagraniczny obrońca. Trener Kolejorza w dalszym ciągu chce odważnie stawiać na młodzież z Akademii. Za główny cel stawia sobie stabilizację w zespole.

Zielone światło na odejście dostał Dimitris Goutas. Nie ma tematu pozyskania zawodników Wisły Kraków, w tym Zorana Arsenica. Nawałka uważa, że nie ma w składzie Białej Gwiazdy zawodników, którzy byliby potrzebni Lechowi.

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli dziś o godzinie 9. Pierwsze były badania, następnie odprawa. Dłuższa od innych ekstraklasowych klubów miała za zadanie wywołać w piłkarzach głód piłki. Z uśmiechem na twarzy dodał, że ostatni będą pierwszymi.

Jutro Kolejorz wyjeżdża na mini zgrupowanie do Wronek, które potrwa do piątku. W sobotę z kolei Lech uda się już do tureckiego Belek, gdzie będzie przebywał do 1 lutego. W tym czasie rozegrają pięć sparingów:

  • 23.01 Etyr 1924 Wielkie Tyrnowo;
  • 26.01 1.FC DAC Dunajská Streda;
  • 26.01 SK Sturm Graz;
  • 30.01 FK Voždovac (Belgrad);
  • 31.01 Szachtar Donieck.

Po powrocie do Polski będzie miał jeszcze jeden sparing dzień po pierwszym meczu ligowym z Zagłębiem Lubin. Zawodnicy, którzy nie zagrają w spotkaniu Lotto Ekstraklasy będą mieli okazję zmierzyć się z innym klubem z Dolnego Śląska Chrobrym Głogów.

[envira-gallery id="14778"]