Akademia Piłkarska Reissa lepsza od TPS-u Winogrady w derbach

W spotkaniu grupy pierwszej wielkopolskiej piątej ligi zamykający ligową stawkę TPS Winogrady podejmował na własnym boisku TPS w derbowym starciu czwartą Akademię Piotra Reissa.

TPS niewątpliwie chciał przełamać fatalną passę pięciu porażek z rzędu i było widać w nich sportową złość od pierwszej minuty. Pierwsza połowa była bardzo twardym widowiskiem. Obie drużyny nie odstawiały nóg i z pasją walczyli o każdą piłkę. W pierwszej połowie każda z drużyn miała po jednej bardzo dobrej okazji na zdobycie bramki. W 30 minucie Janeczek uderzył sprytnie z rzutu rożnego i Apanasewicz przeniósł piłkę nad poprzeczką. TPS odpowiedział w minucie 34. Uderzenie Trenklera spadło tuż za poprzeczką.

W 55 minucie goście otworzyli wynik spotkania. Piłka z lewej flanki trafiła do Różewicza i ten nie dał żadnych szans bramkarzowi TPS-u. Gospodarze odpowiedzieli 17 minut później. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w same okienko popisał się Szeląg! W 82 minucie kapitalną interwencję zanotował Apanasewicz po uderzeniu Nowaka. Chwilę później był już jednak bezradny kiedy to po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Patalas. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 1:3 w sytuacji sam na sam ustalił Nowak.

TPS Winogrady – Akademia Piłkarska Reissa 1:3 (0:0)

72′ Mateusz Szeląg – 55′ Jakub Różewicz, 83′ Michał Patalas, 90+3′ Jan Nowak

TPS: Apanasewicz – Wesołowski (C), Muzyk, Kubiak, Uznański, Szeląg, Mikołajczak, Ratajczak, Trenkler, Juskowiak, Turecki
Rezerwowi: Ołeniak, Ławniczak, Gaudyn, Zaid, Jamrozik, Pawlak, Dembiński

APR: Zgoła (C) – Weber, Panowicz, Patalas (C), Węcławek, Janeczek, Pietrzak, Dera, Makhno, J. Różewicz, K. Różewicz
Rezerwowi: Bodył, Kaźmierowski, Laufer, Nowak, Skitek, Pisarek, Maćkowiak, Kaczmarek, Widziński