Aleks Ławniczak podpisał kontrakt z Wartą Poznań

– Od najmłodszych lat marzyłem o tym, żeby trafić do pierwszej drużyny Warty Poznań – podkreśla Aleks Ławniczak, 20-letni stoper, wychowanek „Zielonych”, który podpisał właśnie 2-letni kontrakt z poznańskim pierwszoligowcem.

Aleks Ławniczak rozpoczynał przygodę z piłką w klubie 1920 Mosina, ale już jako 12-latek trafił do Warty Poznań. Przeszedł w niej wszystkie szczeble szkolenia. Symbolicznym zwieńczeniem tej drogi jest podpisanie kontraktu, który wiąże zawodnika z Wartą Poznań do czerwca 2021 roku.

– Czuję się tu jak w domu, bo przecież w Warcie spędziłem prawie całe moje życie. Tym bardziej jestem dumny z tego, że właśnie podpisałem kontrakt na grę w pierwszym zespole Warty Poznań. Od najmłodszych lat marzyłem o tym, żeby trafić do pierwszej drużyny „Zielonych”. Moja praca została nagrodzona. Bardzo się cieszę, że ktoś ją docenił i zauważył – mówi środkowy obrońca o imponujących warunkach fizycznych (189 cm wzrostu).

Przez ostatni sezon Aleks Ławniczak występował w drugim zespole Miedzi Legnica. – Dużo mi dał ten rok spędzony w seniorskiej piłce. Czuję się o wiele pewniej niż rok temu, gdy odchodziłem na wypożyczenie do Miedzi Legnica . Nabrałem tężyzny, doświadczenia – przekonuje. – Teraz moim celem jest wywalczenie sobie miejsca w pierwszym składzie Warty Poznań. Mierzę wysoko i chciałbym z drużyną zająć jak najwyższe miejsce w lidze.

– To ważny dzień dla klubu, bo nasz wychowanek podpisuje z nami pierwszy profesjonalny kontrakt – uważa dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf. – Aleks był podstawowym zawodnikiem w III lidze, nabrał ogrania w seniorskiej piłce. Po powrocie z wypożyczenia dostał szansę sprawdzenia się w pierwszym zespole Warty i okazało się, że przez miniony rok dużo się nauczył. Dlatego zaproponowaliśmy mu profesjonalny kontrakt. To chłopak o dużym potencjale piłkarskim i może dać nam w przyszłości dużo radości. Właśnie na takich zawodników chcemy stawiać. Kolejni wychowankowie też już trenują z pierwszą drużyną. Teraz wszystko w ich nogach i głowach.

Aleks Ławniczak wystąpił we wszystkich sparingach Warty Poznań w tym okresie przygotowawczym. W spotkaniu z Pogonią Szczecin strzelił gola, a w niedawnym starciu z ŁKS Łódź wypracował rzut karny.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań