AP lepsze o jedno trafienie od SMS-u po emocjonującym spotkaniu!

W czwartej kolejce grupy A I ligi kobiet AP Poznań podejmowało SMS ZPRP II Płock. Gospodynie po porażce sprzed tygodnia na pewno chciały się odbudować i utrzymać poznańską twierdzę niezdobytą!

Samo spotkanie rozpoczęło się jednak lepiej dla płocczanek. Pierwsze trafienie szczęśliwie po słupku trafiło do bramki, po chwili SMS dorzucił drugą bramkę. Poznanianki szybko się otrząsnęły i zniwelowały straty. Prawdziwe bomby z dystansu posyłała Magdalena Ziółkowska z którymi nie radziła sobie strzegąca bramki przyjezdnych Konieczna. Spore spustoszenie na prawym skrzydle siała również Katarzyna Matyja. Przewaga AP w pewnym momencie wynosiła osiemk bramek (14:6)! Szczepanek wyszła sam na sam z Aleksandrą Przebierałą, poznańska bramkarka popisała się fenomenalną paradą. Gospodynie grały bardzo dobrze w obronie, a Przebierała spisywała się fenomenalnie między słupkami. Końcówka pierwszej połowy to okres lepszej gry SMS-u i niwelowanie strat. Na przerwę AP schodziło z trzybramkową przewagą.

W drugą połowę lepiej weszły płocczanki stopniowo odrabiając straty. Po siedmiu minutach drugiej połowy AP prowadziło już tylko jedną bramką (21:20). Matyja trafiając do bramki dała oddech gospodyniom, Maziarz zagrała na koło do Matysek, która podwyższyła prowadzenie. Spotkanie zrobiło się niezwykle emocjonujące. Szybkie akcje z obu stron, gra bramka za bramkę! Wszystkie szczypiornistki dawały z siebie wszystko. Zawodniczki AP wskoczyły na swój poziom z pierwszej połowy i odskoczyły na sześć bramek. Trzydzieste trafienie dla gospodyń było fantastyczne! Matyja spod własnego koła trafiła do bramki rywalek nad powracającą bramkarką! W końcówce SMS ponownie zniwelował straty. Na pięć minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 32:30. Płocczanki po chwili złapały kontakt, na co odpowiedziała kolejną bombą Ziółkowska. Szybka kontra Płocka i obie drużyny znowu dzieliło tylko jedno trafienie. Przyjezdne miały okazję na remis, ale na cztery sekundy przed końcem spotkania dobrą interwencją popisała się Izabela Piskała!

Klub Sportowy AP Poznań – SMS ZPRP II Płock 33:32 (17:14)

AP Poznań: Przebierała, Sowa (2), Matyja (12), Matysek (2), Kliszcz, Ławniczak (1), Siemko (2), Maziarz (2), Kowalaszek, Wosińska, Piskała, Ziółkowska (10), Szajek (1), Rzeczycka

SMS ZPRP II: Kawka (1), Pankowska (1), Jasińska (1), Jobda (5), Domagalska (5), Iwanowicz (4), Grobelna (2), Świerzewska (3), Ciąćka, Konieczna, Żmijewska (4), Jureńczyk, Szczepanek, Dworniczuk (5), Hoffmann, Cieślak