AP Poznań i TV Hannover uczciły stulecie piłki ręcznej w Polsce!

W towarzyskim spotkaniu z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce oraz 90-lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej odbyło się towarzyskie spotkanie pomiędzy zespołami AP Poznań a niemieckim TV Hannover. Starcie pomiędzy tymi drużynami związane jest z partnerskim układem pomiędzy miastami.

Wynik spotkania w swoim stylu czyli mocnym uderzeniem z dystansu otworzyła Magdalena Ziółkowska. Poznanianki miały okazję na podwyższenie prowadzenia, zabrakło jednak celności. Odpowiedź niemieckiej drużyny doprowadziła do wyrównania. Matysek próbując obrócić się do rzutu była nieprzepisowo powstrzymywana, karny wykonywany przez Matyję został obroniony przez bramkarkę rywalek. O ogromnym pechu mogła mówić Ziółkowska. Jej dwie próby na wyrównanie stanu spotkania zatrzymały się na słupku. Błędy gospodyń w rozegraniu sprawiły, że przyjezdne wyprowadziły dwie szybkie kontry zakończone bramkami. Czasem zareagowała trener AP. Po wznowieniu Ziółkowska trafiła po raz drugi. Szybkie kontry Hannoveru często sprokurowane technicznymi błędami poznanianek sprawiły, że przewaga zawodniczek zza Odry szybko rosła. Rzutową niemoc przy stanie 3:10 przełamała Martyna Matysek. W bramce dwoiła się i troiła Aleksandra Przebierała, ale jej koleżanki nadal miały problemy ze skutecznością w ataku. Pod koniec pierwszej połowy AP zniwelowało straty do pięciu bramek, zawodniczki z Hannoveru dorzuciły jeszcze dwa trafienia i do przerwy prowadziły 17:10.

Obraz gry po przerwie początkowo się nie zmienił. Kolejną niewykorzystaną akcję AP wykorzystały rywalki i ponownie szybką kontrą zdobyły bramkę. Nastąpił okres gry, który mógł się podobać kibicom, obie drużyny na przemian skutecznie wykańczały szybkie akcje, a kolejne bomby posyłane przez Ziółkowską niwelowały straty. Szybka kontra wykończona przez Karolinę Szajek sprawiła, że strata stopniała do czterech bramek. Taka różnica poprzednio miała miejsce na początku meczu. Po 48 minutach za sprawą Pauliny Sowy różnica wynosiła już tylko trzy trafienia co zwiastowało spore emocje! Szybka kontra wykończona przez Matyję i do odrobienia zostały już tylko dwie bramki. Gra w przewadze nie została niestety wykorzystana. Niemki zdobyły w tym czasie dwie bramki i same uzyskały liczebną przewagę na parkiecie. Ten dwuminutowy okres gry wygrały 2:1. Po chwili największy atut zawodniczek z Hannoveru czyli szybkie kontry sprawił, że przewaga błyskawicznie urosła do dziewięciu trafień. Obie ekipy dorzuciły jeszcze po jednym trafieniu i towarzyskie starcie wygrał zespół TV Hannover Badenstedt.

Klub Sportowy AP Poznań – TV Hannover Badenstedt 29:38 (10:17)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Izabela Piskała, Anna Maria Rzeczycka – Paulina Sowa (2), Katarzyna Matyja (3), Martyna Matysek (6), Jagoda Ławniczak (1), Maja Karasiewicz, Sonia Siemko (2), Magdalena Maziarz, Laura Wosińska, Kinga Chełminiak, Magdalena Ziółkowska (13), Karolina Szajek (2)