AP Poznań nie zwalnia tempa i skutecznie buduje poznańską twierdzę!

W spotkaniu ósmej kolejki grupy A pierwszej ligi kobiet AP Poznań podejmowało Dwójkę Łomża. Gospodynie musiały odnieść kolejne zwycięstwo jeśli chciały pozostać w ścisłej czołówce tabeli. Ich rywalki na pewno też marzyły o trzech punktach, które pomogłoby opuścić dół ligowej stawki.

Do 28 minuty nie było widać różnicy miejsc w tabeli. Obie ekipy toczyły niezwykle zacięty bój odskakując od rywalek co najwyżej na jedno trafienie. W samej końcówce pierwszej połowy podopieczne Amelii Chmielewskiej włączyły drugi bieg. Szybka kontra wykończona przez Karolinę Szajek podwyższyła prowadzenie na 16:14. Dobrze dysponowana Rzeczycka po raz kolejny zatrzymała rywalki czym otworzyła szansę na powiększenie przewagi. Szybką akcję poznanianek wykończyła Paulina Sowa, a bardzo dobra gra w defensywie ponownie otworzyła okazję do skontrowania. Tym razem Nowicką pokonała Martyna Matysek. Dwójka zdołała jedynie odpowiedzieć skutecznie wykonanym karnym i do szatni AP schodziło z zapasem trzech bramek.

Po przerwie obraz gry diametralnie się nie zmienił. Gospodynie kontrolowały przebieg spotkania stopniowo zwiększając przewagę co dało zielone światło do piątego zwycięstwa w ligowych rozgrywkach. Za tydzień AP podejmie w hali POSiR C (24.11) o godzinie 18 MKS Karczew.

Klub Sportowy AP Poznań – MKS Dwójka Łomża 34:25 (18:15)

AP: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (4), Katarzyna Matyja, Martyna Matysek (1), Barbara Wrotniewska (2), Zuzanna Kliszcz, Jagoda Ławniczak, Maja Karasiewicz (2), Sonia Siemko (3), Magdalena Maziarz (1), Laura Wosińska (1), Izabela Piskała, Kinga Chełminiak (6), Magdalena Ziółkowska (11), Karolina Szajek (3), Anna Maria Rzeczycka

Dwójka: Aleksandra Nowicka, Marlena Rutkowska, Katarzyna Rejka (4), Martyna Matysek (7), Natalia Klej (1), Patrycja Kruczkow (3), Natalia Pisiak, Aneta Konert (1), Agata Okroy (1), Marta Wołczyk (1), Michalina Gryczewska (7), Kaja Gryczewska