AP Poznań po zaciętym boju wygrywa jedną bramką z Drwęcą Novar Lubicz!

W spotkaniu 10 kolejki pierwszej ligi AP Poznań podejmowało Drwęcę Novar Lubicz. Było to ostatnie starcie w 2018 roku w Poznaniu. Za tydzień podopieczne Amelii Chmielewskiej pojadą jeszcze na derbowe starcie do Gniezna!

Worek z bramkami w tym starciu otworzyła Paulina Guttmann, gospodynie za sprawą Matysek szybko wyrównały. Pierwsze pięć minut to gra bramka za bramkę. Z upływem czasu szczypiornistki AP coraz bardziej się rozkręcały stopniowo powiększając przewagę nad rywalkami. Poznanianki do szatni schodziły z pięciobramkową przewagą.

Druga połowa to istna sinusoida w wykonaniu AP. Spokojne utrzymywanie przewagi przeplatało się z przestojami w ofensywie, które wykorzystywały rywalki odrabiając straty. Gospodynie dość często popełniały błędy w rozegraniu. Weber broniła na wysokim poziomie i zatrzymywała nawet piekielnie mocne rzuty Ziółkowskiej. Końcówka spotkania to istna gra nerwów. Dwie minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 35:34. Szansy na złapanie oddechu nie wykorzystała Chełminiak powstrzymana przez bramkarkę Drwęcy. Przyjezdne zmarnowały okazję na wyrównanie i z szybką kontrą ruszyła Szajek. Skrzydłowa AP uderzyła niecelnie i ostatni akcent należał do lubiczanek. Dobrze w bramce spisała się Anna Maria Rzeczycka broniąc uderzenie, które mogło doprowadzić do remisu.

To starcie było typowym meczem ofensywy. Oba bloki obronne nie potrafiły zatrzymać ofensywnych zapędów. Gdyby nie obramowanie bramki to tych goli mogło być jeszcze więcej. 16 grudnia o godzinie 17:00 AP zmierzy się w Gnieźnie z miejscowym MKS-em. Zawodniczki z pierwszej stolicy plasują się na trzecim miejscu, AP z kolei na czwartym. Wartym odnotowania faktem jest to, że w tym sezonie poznanianki nie zaznały goryczy porażki we własnej hali tworząc prawdziwą cytadelę!

Klub Sportowy AP Poznań – Drwęca Novar Lubicz 35:34 (22:17)

AP: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (3), Katarzyna Matyja (2), Martyna Matysek (5), Zuzanna Kliszcz, Sonia Siemko (3), Magdalena Maziarz, Lidia Kowalaszek (1), Laura Wosińska, Izabela Piskała, Kinga Chełminiak (5), Magdalena Ziółkowska (12), Karolina Szajek (4), Anna Maria Rzeczycka

Drwęca: Monika Weber, Kinga Kowalska, Agnieszka Pęcherska (8), Zuzanna Rutkowska, Martyna Sucha (1), Paulina Guttmann (5), Monika Kochańska (2), Sylwia Jędrasik (3), Justyna Kochańska (5), Joanna Król (5), Ewelina Król, Katarzyna Guttmann (1), Natalia Kowalska (4), Klaudia Malec, Magdalena Szudzik