AWF lepszy od Ekonomicznego w AMW

Po dłuższej nieobecności ponownie pojawiliśmy się na meczu Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w futsalu kobiet. W hali AWF ponownie zmierzyły się podopieczne Pawła Kalinowskiego (dziś formalnie jako goście) z Uniwersytetem Ekonomicznym.

Było to diametralnie inne starcie od pierwszego (AWF wygrał 13:0). Nałożyło się na to kilka czynników. AWF jak zdradził przed meczem trener jest na etapie trenowania różnych wariantów gry, których wyćwiczenie ma zaowocować w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Do tego grająca czwórka w polu często się zmieniała. Jeśli chodzi zaś o futsalistki Ekonomika grały dziś niezwykle twardo w defensywie czym sprawiały sporo trudności rywalkom. Dzisiejsze gospodynie stawiając na defensywę były mniej aktywne w ataku. AWF przed przerwą tylko dwukrotnie zdołał pokonać Małgorzatę Stefańczyk.

Po przerwie UEP zaczął coraz śmielej poczynać sobie z przodu i nawet trzy stracone bramki nie powstrzymały coraz lepszej gry w ofensywie. Bramki AWF-u oczywiście były wypracowane ładnymi, składnymi akcjami. Najaktywniejsza w barwach Ekonomika była debiutująca Karolina Ziółek i to ona była autorką honorowego trafienia. Pewnym uderzeniem w długi róg pokonała broniącą Klaudię Jędraszyk. 

Wartym dodania jest fakt, że futsalistki UEP-u walczyły również z chorobą. Połowa kadry nie była w stanie wyjść z łóżek, a część pomimo nie najlepszego stanu zdrowia zdecydowały się wyjść rozegrać spotkanie zamiast oddać starcie walkowerem!

Tabela AMW:

1.Uniwersytet Adama Mickiewicza 4 12 31-2
2. Politechnika Poznańska 5 8 13-8
3. Akademia Wychowania Fizycznego 5 8 21-10
4.Uniwersytet Przyrodniczy 5 5 9-16
5. Uniwersytet Ekonomiczny 5 0 5-43

Uniwersytet Ekonomiczny – AWF Poznań 1:5 (0:2)

Karolina Ziółek – Klaudia Jędraszyk, Magdalena Zagajska, Angelika Lewicka, Agata Ratajczak, Aleksandra Stefaniak

AWF: Ewelina Zalaszewska, Aleksandra Chojecka, Agata Ratajczak, Natalia Adamska, Magdalena Zagajska, Klaudia Jędraszyk, Anita Brykcy, Dominika Sobolewska, Angelika Lewicka, Aleksandra Stefaniak, Marta Kudziń

UEP: Małgorzata Stefańczyk, Olga Rodzik, Agata Spławska, Daria Czajka,
Armina Kyorekhyan, Zuzanna Kusz, Karolina Ziółek

[envira-gallery id="13498"]