AWF lepszy od Uniwersytetu Ekonomicznego

W ostatnim starciu trzeciej kolejki Akademickich Mistrzostw Wielkopolski poznański AWF podejmował Uniwersytet Ekonomiczny. Podopieczne Radka Jurgi na to spotkanie wyszły nastawione na twardą grę w defensywie i początkowo zawodniczki AWF-u miały problem z przebiciem się przez obronne zasieki rywalek. Przełamanie nastąpiło w czwartej minucie, kiedy to lewym skrzydłem przedarła się Agata Ratajczak i uderzeniem w środek bramki otworzyła wynik. Ekonomistki próbowały odgryźć się, ale niestety brakowało im tego ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Drugie trafienie dla gospodyń to kopia pierwszego trafienia. Następne gole to mała tiki taka w wykonaniu zawodniczek Pawła Kalinowskiego. Wynik do przerwy ustaliła Ratajczak mocnym uderzeniem tuż przy słupku.

Po przerwie na parkiecie przeważał AWF, ale Ekonomik walczył o chociaż honorowe trafienie. Niestety im się to nie udało, ale dziewczynom należy się szacunek, że mimo ciężkiej sytuacji wychodzą z uśmiechem na twarzy rozgrywać spotkania. Najważniejsze w tym wszystkim jest granie z pasją i tego odmówić im nie można!

Aktualna tabela:

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza 3 9 25-2
2. Politechnika Poznańska 4 7 13-7
3. Akademia Wychowania Fizycznego 3 7 18-2
4. Uniwersytet Przyrodniczy 3 3 7-12
5*. Uniwersytet Medyczny 4 3 3-13
6. Uniwersytet Ekonomiczny 3 0 2-31

*Z rozgrywek najpewniej wycofa się Uniwersytet Medyczny, który został zdziesiątkowany przez liczne kontuzje.

Akademia Wychowania Fizycznego – Uniwersytet Ekonomiczny 13:0 (5:0)

Bramki: Dominika Sobolewska, Paulina Kuchanek, Ewelina Zalaszewska (3), Agata Ratajczak (3), Magdalena Zagajska, Anita Brykcy (2), Klaudia Jędraszyk (2)

AWF: Dominika Sobolewska, Paulina Kucharzak, Ewelina Zalaszewska, Agata Ratajczak, Magdalena Zagajska, Aleksandra Chojecka, Anita Brykcy, Klaudia Jędraszyk

UEP: Katarzyna Wilmanowicz, Agata Spławska, Anita Płuciennik, Olga Rodzik, Armina Kyorekhyan, Julia Delmanowicz, Małgorzata Stefańczyk

[envira-gallery id=”12193″]