AWF podzielił się punktami z Politechniką w niezwykle ciekawym starciu Akademickich Mistrzostw Wielkopolski!

W spotkaniu drugiej kolejki Akademickich Mistrzostw Wielkopolski doszło do ciekawego starcia pomiędzy kandydatami do miejsc na podium. Poznański AWF podejmował Politechnikę. AWF pokonał w pierwszym meczu 3:0 Uniwersytet Medyczny, Politechnika ma już na swoim koncie dwa spotkania: 7:1 z Uniwersytetem Przyrodniczym i 4:1 z Uniwersytetem Medycznym.

Pierwsza połowa pod względem optyki należała do AWF-u, ale gospodynie nie mogły sforsować niezwykle mądrze grającej defensywy rywalek, do tego w bramce doskonale dysponowana była Małgorzata Anusiak. Politechnika z kolei wyprowadzała groźne kontry. Jedną z nich wykorzystała Natalia Cicha, która w sytuacji sam na sam nie dała szans Joannie Rozmiarek.

Po przerwie od początku do odrabiania strat rzucił się AWF. Jako pierwsza szczęścia próbowała Ewelina Zalaszewska, ponownie dobrą interwencją popisała się Anusiak. W odpowiedzi Cicha miała dwie okazje na podwyższenie prowadzenia. Za pierwszym razem uderzyła niecelnie, następnie górą była Rozmiarek. Kolejna akcja gospodyń przyniosła wyrównanie. Aleksandra Stefaniak wygrała walkę o piłkę z Cichą i zagrała do Klaudii Jędraszyk, która umieściła piłkę w siatce przy bliższym słupku. Politechnika chciała szybko odzyskać prowadzenie. Niezwykle aktywna Cicha tym razem trafiła w słupek. Odpowiedź AWF-u to ładne zagranie za linię defensywy do Anity Brzykcy, której futbolówka spadła na kolano i nie znalazła drogi do siatki. Kolejna akcja Polibudy przyniosła trafienie. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Anny Kopeckiej, która pewnie trafiła do bramki. To trafienie zadziałało na AWF jak płachta na byka. Zalaszewska popędziła lewym skrzydłem i zagrała do Brzykcy, która z najbliższej odległości wyrównała stan spotkania. Gospodynie nie odpuszczały. Zalaszewska ładnym zwodem minęła Cichą, uderzenie na krótki róg wybroniła Anusiak.

To był kawał dobrego futsalu w wykonaniu obu ekip i tym meczem tylko potwierdziły aspirację do medalowych pozycji.

Aktualna tabela Akademickich Mistrzostw Wielkopolski:

  1. Politechnika Poznańska 3 7 13-4
  2. Akademia Wychowania Fizycznego 2 4 5-2
  3. Uniwersytet Adama Mickiewicza 1 3 17-1
  4. Uniwersytet Medyczny 2 0 1-7
  5. Uniwersytet Przyrodniczy 1 0 1-7
  6. Uniwersytet Ekonomiczny 1 0 1-17

Kolejno: Ilość spotkań, punkty, stosunek bramek

AWF Poznań – Politechnika Poznańska 2:2 (0:1)

Klaudia Jędraszyk, Anita Brzykcy – Natalia Cicha, Anna Kopecka

AWF: Joanna Rozmiarek – Klaudia Jędraszyk, Aleksandra Stefaniak, Ewelina Zalaszewska, Dominika Sobolewska, Natalia Adamska, Agata Ratajczak, Anita Brzykcy, Aleksandra Chojecka

Politechnika: Małgorzata Anusiak – Anna Dobek, Aleksandra Kożuchowska, Natalia Cicha, Anna Hulalka, Anna Kopecka, Katarzyna Mujta, Sabina Szefler, Ewa Kowalska, Weronika Lis, Maria Majrzak, Patrycja Rawińska

[envira-gallery id=”11816″]