AWF pokonał Polibudę w przetarciu przed półfinałem AMP!

Dzisiejsze starcie pomiędzy Politechniką a AWF-em było idealnym przetarciem przed zaczynającym się w piątek półfinałem Akademickich Mistrzostw Polski.

Od samego początku do natarcia przeszedł AWF, który raz za razem nękał defensywę rywalek. Często piłka chodziła jak po sznurku między podopiecznymi Pawła Kalinowskiego. Potwierdzenie przewagi miało miejsce w 14 minucie. Anita Brzykcy zgrała do Eweliny Zalaszewskiej, ta z kolei prostopadłym podaniem uruchomiła Klaudię Jędraszyk. Kapitan AWF-u posłała piłkę obok interweniującej Małgorzaty Anusiak. Na odpowiedź Polibudy nie trzeba było długo czekać. Natalia Cicha wygrała starcie z Ratajczak i w sytuacji sam na sam doprowadziła do wyrównania.

Cztery minuty po przerwie AWF cieszył się ponownie z prowadzenia. Agata Ratajczak zagrała na jeden kontakt z Brzykcy i po podaniu od koleżanki umieściła futbolówkę w siatce. Minutę później Politechnika mogła wyrównać, ale piłka po odbiciu się od słupka nie znalazła drogi do bramki. Bardzo dobrze w bramce dzisiejszych gospodyń spisywała się Anusiak. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam powstrzymała Jędraszyk. W samej końcówce mogła wyrównać Anna Kopecka, ale Angelika Lewicka przeniosła piłkę nad poprzeczką.

Politechnika Poznańska – AWF Poznań 1:2 (1:1)

16′ Natalia Cicha – 14′ Klaudia Jędraszyk, 21′ Agata Ratajczak

Politechnika: Małgorzata Anusiak – Anna Dobek, Natalia Cicha, Aleksandra Kożuchowska, Weronika Lis, Anna Kopecka, Anna Hulalka, Katarzyna Osińska, Maria Majchrzak, Katarzyna Mujta, Iga Kuśmierczyk, Ewa Kowalska

AWF: Angelika Lewicka – Ewelina Zalaszewska, Klaudia Jędraszyk, Magdalena Zagajska, Anita Brzykcy, Agata Ratajczak, Marta Kudzin, Natalia Adamska, Paulina Tylak – Kucharzak

Tabela AMW:

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza 5 15 38-4
2. Akademia Wychowania Fizycznego 7 14 26-13
3. Politechnika Poznańska 7 11 17-10
4. Uniwersytet Przyrodniczy 8 8 20-28
5. Uniwersytet Ekonomiczny 7 0 7-53

[envira-gallery id="14797"]