AWF w dynamicznym spotkaniu lepszy od Przyrodniczego!

Ponownie zagościliśmy na Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski! Tym razem AWF podejmował Uniwersytet Przyrodniczy (tą ekipę akurat mieliśmy okazję obejrzeć po raz pierwszy w akcji).

Od początku do ataku ruszyły gospodynie i już w drugiej minucie objęły prowadzenie! Ewelina Zalaszewska ze skrzydła zagrała do ustawionej w środku Angeliki Lewickiej, która nie dała żadnych szans bramkarce. AWF kontrolował grę w pierwszej połowie, UP kilkukrotnie wyszedł z kontrą. Maksymalnie jednak udało wywalczyć się rzut rożny. W 13 minucie Kasia Ciesiółka próbowała pokonać Klaudię Jędraszyk uderzeniem w długi róg. Intuicyjna interwencja sprawiła, że futbolówka wylądowała na słupku.

Druga połowa zdecydowanie różniła się od pierwszej. Obie ekipy śmiało postawiły na atak co sprawiło, że miło oglądało się to starcie. W 18 minucie Ciesiółka została ponownie powstrzymana przez Jędraszyk. Trzy minuty później jej klubowa koleżanka z trawy Agata Ratajczak poszła indywidualnie na przebój i podwyższyła prowadzenie! Niezwykle aktywna Ciesiółka kolejnej okazji na bramkę już nie zmarnowała. Technicznym uderzeniem skierowała piłkę do siatki obok bramkarki. Chwilę później mogła doprowadzić do wyrównania, jednak znowu na drodze stanął słupek. Odpowiedź AWF-u przyniosła kolejne trafienie. Ponownie indywidualną akcją popisała się Ratajczak! W 30 minucie Ciesiółka mocnym uderzeniem z rzutu wolnego ustaliła wynik spotkania.

Było to przyjemne dla oka widowisko i zdecydowanie można było żałować, że takie mecze trwają tylko 34 minuty!

AWF – Uniwersytet Przyrodniczy 3:2 (1:0)

2′ Angelika Lewicka, 21, 28′ Agata Ratajczak – 24, 30′ Kasia Ciesiółka

AWF: Klaudia Jędraszyk – Ewelina Zalaszewska, Angelika Lewicka, Agata Ratajczak, Aleksandra Chojecka, Dominika Sobolewska, Paulina Tylak, Natalia Adamska

UP: Paula Żukowska, Blanka Semperska, Kasia Ciesiółka, Natalia Kęsicka, Ola Marciniak

Tabela AMW (według nas):

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza 5 15 38-4
2. Akademia Wychowania Fizycznego 6 11 24-12
3. Politechnika Poznańska 5 8 13-8
4. Uniwersytet Przyrodniczy 7 5 13-26
5. Uniwersytet Ekonomiczny 5 0 5-43

[envira-gallery id="14574"]