AZS UAM lepszy od Uniwersytetu Gdańskiego

W przełożonym spotkaniu 6. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS UAM Poznań podejmował na własnym parkiecie AZS Uniwersytet Gdański. Gospodynie w przypadku zwycięstwa mogły awansować na drugie miejsce w tabeli przeskakując Unifreeze Górzno, które doznało porażki z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Wynik spotkania w piątej minucie otworzyła Maja Kuleczka. Zawodniczka UAM-u doskonałym rajdem wyszła z ładnej połowy odegrała piłkę do Fronczak, która błyskawicznie ją odegrała i młoda zawodniczka pewnie umieściła piłkę w siatce. Gospodynie podwyższyły prowadzenie w 16. minucie. Zając odegrała na lewą flankę do Lichtenstein. Ta mocnym i precyzyjnym uderzeniem umieściła piłkę w siatce po uderzeniu na dalszy słupek.

Zaraz po wznowieniu gry poznanianki podwyższyły prowadzenie. Falborska uruchomiła Sutkowską, która zagrała piłkę wzdłuż bramki. Tam sprytnie futbolówkę trąciła Sawicka i po raz trzeci do siatki musiała sięgać Ciesielska. Jedenaście sekund przed końcem spotkania wynik ustaliła Sutkowska. Wpierw po raz kolejny kapitalną interwencją przy uderzeniu Sawickiej popisała się dobrze dziś dysponowana Ciesielska. Przy dobitce jednak nie miała już nic do powiedzenia. 

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Gdański 4:0 (2:0)

5′ Maja Kuleczka, 16′ Sandra Lichtenstein, 21′ Zuzanna Sawicka, 40′ Patrycja Sutkowska

AZS UAM: Dewicka, Ładniak, Czudzińska, Zając (C), Lichtenstein – Laskowska, Śliwińska, Jankowska, Sawicka, Falborska, Kuleczka, Sutkowska, Fronczak, Ostrowska

AZS UG: Ciesielska, Świętoniowska, Urbanowicz, Pawłowska (C), Sowińska – Wieżynis, Dziurdź, Pawlikowska, Krygier, Wudarczyk, Dziadura, Fidurska, Jargieło