AZS UAM po bramce w dogrywce melduje się w Final Four!

W rewanżowym starciu fazy play off AZS UAM na własnym parkiecie podejmował drużynę Rolnika Głogówek. Na Opolszczyźnie w sobotę padł wynik 1:1. Dzięki temu do tego spotkania obie ekipy przystępowały z tego samego poziomu. Dzięki nowym przepisom bramki strzelone na wyjeździe nie liczą się już podwójnie.

Obie ekipy miały swoje szanse na otwarcie wyniku, jednak bardzo dobrze dysponowane były obie bramkarki. Były też momenty kiedy obramowanie bramki wyręczało golkiperki. Ostatecznie w trakcie 40 regulaminowych minut gry nie padły bramki i do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka.

W jej pierwszej odsłonie zmęczenie meczem dało się we znaki i nie było to porywające widowisko. Druga połowa to już zryw UAM-u, który starał się za wszelką cenę zdobyć upragnione trafienie. I wydarzyło się to w 49 minucie! Alicja Zając znakomicie serią zwodów weszła w pole karne i zagrała przed bramkę gdzie znajdowała się Zuzanna Sawicka. Ta pewnie dołożyła nogę i umieściła piłkę w siatce! Rolnik miał jeszcze okazję na wyrównanie za sprawą Kingi Ejzel. Dominika Dewicka jednak mądrze wyszła z bramki skracając kąt.

Obrończynie tytułu po zaciętym dwumeczu meldują się w Final Four i do 5 marca będą czekać na wyłonienie rywalek.

AZS UAM Poznań – Rolnik Głogówek 1:0 d (0:0, 0:0)

49′ Zuzanna Sawicka

AZS UAM: Dewicka (Szymańska/Laskowska) – Czudzińska, Sawicka, Zając, Fronczak – Jankowska, Skowrońska, Lichtenstein, Sutkowska, Ostrowska

Rolnik: Dąbek (Giercuszkiewicz) – Ejzel, Juchno, Stoklossa, Wojtas – Benroth, da Costa, Krawczyk, Kuczek, Małolepsza, Poremba, Sobkowicz