AZS UAM pokonał Unifreeze Górzno w niezwykle intensywnym spotkaniu!

W spotkaniu 9. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS UAM Poznań podejmował rewelacyjnego beniaminka Unifreeze Górzno. Truskawki w jesiennym starciu po emocjonującym starciu wygrały 4:3 co zwiastowało spore emocje i chęć rewanżu podopiecznych duetu Weiss – Biegańska.

Od początku spotkania do ataku ruszyły gospodynie i już w piątej minucie otworzyły wynik spotkania. Fronczak ładnie odegrała do niepilnowanej Falborskiej. Ta ładnym, technicznym uderzeniem pokonała Ozimek! Sześć minut później to właśnie Farba asystowała. Znakomitym prostopadłym podaniem uruchomiła Sutkowską, która w sytuacji sam na sam podwyższyła prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy ładną dwójkową akcję przeprowadziły Polewska z Bukowską i tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę zdobyły kontaktowe trafienie dla Unifreeze.

Początek drugiej odsłony był dość niemrawy ale 26 i 27 minuty dały niezwykłego energetycznego kopa! Wpierw kolejną asystę zanotowała Falborska dogrywając do Sawickiej, która mocnym uderzeniem nie dała żadnych szans bramkarce rywalek. Nie zraziło to Truskawek. Agata Bała znakomicie wyszła z piłką spod własnej bramki zagrała na jeden kontakt z Polewską i pewnym uderzeniem zniwelowała straty do jednego trafienia. Obie ekipy postawiły na ofensywę i szukały kolejnych trafień. Mimo znakomitej intensywności kolejne bramki jednak nie padły i UAM mógł cieszyć się z siódmego zwycięstwa w sezonie!

AZS UAM Poznań – Unifreeze Górzno 3:2 (2:1)

5′ Patrycja Falborska, 11′ Patrycja Sutkowska, 26′ Zuzanna Sawicka – 19′ Sandra Bukowska, 27′ Agata Bała

AZS UAM: Dewicka, Ładniak, Czudzińska, Zając (C), Lichtenstein – Laskowska, Śliwińska, Jankowska, Sawicka, Falborska, Kuleczka, Sutkowska, Fronczak, Ostrowska

Unifreeze: Ozimek, Polewska, Bała (C), Szmytkowska, Żakiewicz – Wilczyńska, Kozłowska, Bukowska