Bartłomiej Burman zawodnikiem Warty Poznań

19-letni obrońca Bartłomiej Burman podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata. Wychowanek Lecha Poznań ostatni rok spędził w Nielbie Wągrowiec, z której trafił teraz do beniaminka PKO Ekstraklasy.

Bartłomiej Burman w maju skończy 20 lat. Jest zawodnikiem wyszkolonym przez Lecha Poznań, dla którego grał w drużynach juniorskich, a także zadebiutował w II-ligowych rezerwach. Rok temu został wypożyczony do Nielby Wągrowiec. W tym sezonie wystąpił w 16 meczach III ligi, strzelił w nich 3 gole i miał asystę. Jest bocznym obrońcą, ma 184 cm wzrostu, waży 80 kg.

– Transfer do Warty Poznań jest dla mnie bardzo dużym krokiem w przód, a także zastrzykiem motywacji do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności – mówi Bartłomiej Burman, który miał już okazję trenować z zespołem „Zielonych”. – Cała drużyna przyjęła mnie pozytywnie, czuję się tu bardzo dobrze. Moim celem jest stanie się piłkarzem, który zasługuje swoją postawą na debiut w Ekstraklasie. Bardzo się cieszę, że otrzymałem od klubu szansę, którą mam zamiar wykorzystać w stu procentach.

– Bartek to boczny obrońca, większość spotkań w tym sezonie rozegrał na prawej stronie obrony. Sondujemy III ligę po to, żeby wyciągać możliwie młodych chłopców, wyróżniających się na tym poiziomie, po to, żeby powoli wprowadzać ich do gry w Ekstraklasie w barwach Warty Poznań – mówi dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Robert Graf. – Oglądaliśmy Bartka w Nielbie w rundzie jesiennej i zrobił na nas spore wrażenie. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że to na dzisiaj nie jest zawodnik gotowy do gry w Ekstraklasie, dlatego planujemy wypożyczenie go na rundę wiosenną do klubu z poziomu centralnego, najchętniej z I ligi. Jest zainteresowanie, są zapytania, więc będziemy szli w tym kierunku. Głęboko wierzymy w to, że jeżeli teraz rozegra pełną rundę na wypożyczeniu na poziomie centralnym, to latem wróci do nas zawodnik, z którego będziemy mogli korzystać w Ekstraklasie, mamy nadzieję, w Warcie Poznań.

Bartłomiej Burman jest trzecią nową twarzą w drużynie Warty Poznań w tym roku. Wcześniej kontrakty z Klubem podpisali pomocnicy: Maciej Żurawski i Makana Baku.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań