Bezdyskusyjne zwycięstwo drugiej drużyny Polonii!

Przewaga drugiej drużyny Polonii od początku była bardzo widoczna i bezdyskusyjna. Przyjezdne miały 4-5 okazji na pokonanie Adriany Raś. Wynik spotkania mógł być zdecydowanie wyższy na korzyść piłkarek z Harcerskiej. Jeszcze przed przerwą Jankowska miała okazję na strzelenie bramki ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie po szybko zdobytych bramkach przez piłkarki Polonii ich przewaga stawała się coraz bardziej widoczna. Od stanu 6:0 trener Soboniak zaczął przeprowadzać zmiany. Z ławki weszły wszystkie zawodniczki, ale nie wpłynęło to negatywnie na grę Polonii. Zawodniczki z Harcerskiej cały czas przeprowadzały ładne dla oka akcje. Najlepszą sytuację zmarnowała Julia Witczak, strzelając z trzech metrów słupek.

Baraże o 2 ligę coraz bliżej drugiej drużyny Polonii.

Polonia II Poznań – Zjednoczeni Kaczory 8:0 (4:0)

5 (karny)’ Witczak , 10′ Tyl, 17′ Dziergas, 24′ Jankowska, 41′ Cieślak, 43′ Jankowska, 54′ Kornat, 80′ Małecka

Widzów: około 40

Polonia II: Raś – Szmatuła (50′ Bączkowska), Michalska (70′ Małecka), Magier, Jankowska (60′ Dębińska), Kornat (65′ Markiewicz), Lewicka (75′ Kowalczyk), Tyl, Witczak, Dziergas, Cieślak (75′ Nowak)
Trener Jarosław Soboniak

Zjednoczeni: Matuszak (75′ Ziembikiewicz) – Lachowicz, Kupidura, Seyda (41′ Stawna), Śmiechowska (41′ Kapidura), Rowicka, Martenka, Raszewska (65′ Skowrońska), Maślanka (75′ Wegner), Pisarek, Żylińska
Trenerka Beata Bąk

Warto odnotować, że pierwsza drużyna wygrała w Raszynie z miejscowym KS-em 3:0 i postawiła kolejny krok do kobiecej Ekstraklasy. Bramki strzelały Ada Sikora, Alicja Busza i Anna Machowiecka.