Black Roses kończą jesień na pozycji wicelidera!

Zawodniczki Black Roses Posnanii zajęły drugie miejsce w IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet rozegranym w Rudzie Śląskiej. W finale po emocjonującym spotkaniu poznanianki musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Turniej w Rudzie Śląskiej zakończył rundę jesienną rozrywek ligowych kobiet w rugby 7.

Fazę grupową zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 27:7 oraz gospodarzami turnieju – Diablicami Ruda Śląska 17:0. W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczankami 7:36. Wówczas jedyne przyłożenie dla poznańskiej drużyny zdobyła jej kapitan, Agnieszka Kowalczyk.

Podobnie jak w meczu grupowym tak i w finale lepiej rozpoczęła drużyna z Gdańska obejmując szybko prowadzenie. Black Roses jednak odpowiedziały przyłożeniem Marii Nowackiej i tym samym obie drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu 19:5 dla Biało-Zielonych. Dobra postawa, walka i zaangażowanie nie wystarczyły Black Roses do odwrócenia losów spotkania w drugiej połowie. Pomimo dobrej gry w ataku poznanianek to zespół z Gdańska lepiej wykorzystywał błędy w obronie rywalek, powiększając tym samym prowadzenie. Zawodniczki Posnanii były jeszcze w stanie odpowiedzieć w końcówce przyłożeniem Oxany Bunici, ale ostatecznie musiały one uznać wyższość Biało-Zielonych przegrywając w finale 12-40. 

W meczu o brąz lepszy okazał się zespół gospodarzy, Diablice Ruda Śląska, który pokonał Juvenię Kraków 19:17. Turniej w Rudzie Śląskiej zamykał rundę jesienną rozgrywek Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. Kolejne cztery turnieje zostaną rozegrane na przełomie kwietnia i maja. Po czterech kolejkach Black Roses Posnania jest wiceliderem ligi z 4 punkami straty do znajdujących się na pierwszej pozycji Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Podium zamykają Diablice Ruda Śląska. 

Klasyfikacja końcowa IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rudzie Śląskiej:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Diablice Ruda Śląska
4. Juvenia Kraków
5. Legia Warszawa
6. AZS AWF Warszawa
7. KS Rugby Gietrzwałd
8. KS Budowlani Łódź
9. Venol Atomówki Łódź
10. Flota Gdynia

Źródło: Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

[ngg src=”galleries” ids=”143″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Author: Wojciech Budzyk