Bolesna inauguracja piłkarskiej wiosny przez Polonistki

Podsumowanie meczu przez II trener Polonii Martę Woźniak:

W dniu dzisiejszym rozpoczęłyśmy długo wyczekiwane zmagania ligowe. Z samego rana udałyśmy się do Łodzi by tam spróbować poszukać swojej szansy na pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Trzeba uczciwie przyznać, że z dużymi nadziejami przystępowałyśmy do tego meczu licząc po cichu na niespodziankę. Gry kontrolne pozwoliły nam uwierzyć, że naprawdę możemy liczyć dziś na nawiązanie równorzędnej walki z mocnymi i utytułowanymi rywalkami. Rzeczywistość i boisko zweryfikowało nas jednak zupełnie inaczej. Pomimo, że motywacji nam nie brakowało SMS przeważał w każdym aspekcie na boisku a w naszych poczynaniach było widać nerwowość i strach. Zaliczyłyśmy zatem w Łodzi totalny falstart a gospodynie nie były zbyt gościnne i aż sześć razy umieściły piłkę w naszej bramce. Z takimi przeciwniczkami nie można sobie pozwolić na szereg szkolnych błędów. A myśląc o dobrym wyniku trzeba także czymś zaskoczyć w ofensywie. My dziś nie miałyśmy argumentów na nawiązanie jakiejkolwiek walki. Sporadycznie starałyśmy się zagrozić bramce rywalek ale nasze próby zostawały zazwyczaj „rozbijane” przez dobrze ustawione obrończynie bądź bramkarkę gospodyń. W końcówce mogłyśmy zdobyć honorowe trafienie ale rzutu karnego nie wykorzystała Roksana Wojtecka. Dzisiejszy mecz był gorzką pigułką do przełknięcia ale też solidną dawką nauki. Mecz był nagrywany więc teraz czas na wnioski i wnikliwą analizę tego co dziś miało miejsce. Za tydzień czeka nas kolejny bardzo ciężki mecz. Do Środy Wielkopolskiej przyjeżdżają dziewczyny z Rzeszowa z którymi przydałoby się wyrównać rachunki za porażkę w rundzie jesiennej.

UKS SMS II Łódź – Polonia Środa Wielkopolska 6:0 (2:0)

23, 40, 88′ Glinka, 57′ Jedlińska, 61′ Czartoryska, 67′ Orłowska

UKS SMS II: Macała, Sokołowska, Dobroń, Świątek, Piórkowska (65′ Drej), Orłowska, Mordel, Jedlińska (70′ Majtczak), Glinka, Czartoryska (63′ Lulkowska), Libera

Polonia: Mądra- Brzykcy, Ratajczak, Hyża, Nowak (Szafran)- Cieślak, Stasiak (Grzybowska) – Olek, Nogalska, Ciesiółka – Ziemba (Wojtecka)