Bolesna porażka JTC AZS Poznań

Czasem przytrafiają się takie mecze, że dyspozycja dnia decyduje o wszystkim. Tak było dzisiaj w przypadku szczypiornistek JTC AZS Poznań. Zawodniczki z Kielc dzisiaj były poza zasięgiem poznańskiej ekipy. Akademiczki nie były w stanie skutecznie zatrzymać rywalek w defensywie. Rzuty rozgrywających były blokowane i po kontakcie z rękami traciły na sile przez co bramkarki Korony miały ułatwione zadanie jeśli chodzi o interwencję.

Po pięciu minutach gry gospodynie prowadziły 4:3. Potem do głosu niezwykle skutecznie doszły kieleckie szczypiornistki aplikując siedem bramek z rzędu! Poznanianki przed przerwą zdołały jedynie odrobinę zniwelować straty i do szatni schodziły z pięciobramkową stratą.

Zaraz po wznowieniu gry Korona szybko rzuciła cztery bramki całkowicie wybijając nadzieję na odrobienie strat Akademiczkom. Kieleckie szczypiornistki zanotowały na swoim koncie jeszcze jedną serię. Między 49 a 53 minutą rzuciły pięć bramek z rzędu.

Szansę na odbudowanie JTC AZS będzie miał w weekend 9/10.11 w wyjazdowym starciu z SPR Olkusz, a kolejne domowe spotkanie tydzień później. Do Poznania na derby przyjedzie MKS PR URBiS Gniezno!

JTC AZS Poznań – Korona Handball Kielce 26:42 (13:18)

JTC AZS: Przebierała, Wieman, Sowa (2), Matyja (3), Kliszcz, Maziarz (3), Kaczanowska (6), Domaros (1), Ziółkowska (5), Szajek (6), Czyż

Korona Handball: Zimnicka (6), D.Więckowska (1), Młynarska (2), Chodakowska, Hibner, M. Więckowska (11), Skowrońska (4), Syncerz (8), Mochocka (3), Jach (2), Kędzior (5), Nazimek

[ngg src=”galleries” ids=”140″ display=”basic_thumbnail”]