Cenna lekcja futbolu dla Juny-Trans w pucharowej potyczce z Jagiellonkami!

W 1/16 Pucharu Polski do Oborzysk przyjechała ekstraligowa ekipa AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla młodej ekipy gospodyń była to doskonała okazja na sprawdzenie się z silnym rywalem.

Zawodniczki Juny nie wyszły przestraszone na boisko i od początku starały się nawiązać walkę na murawie z rywalkami. Bardzo aktywna na lewym skrzydle była Karolina Wlekła, która sprawiała sporo problemów rywalkom. Krakowianki zadały pierwszy cios w ósmej minucie. Maziarz doskonale przedarła się prawym skrzydłem w pole karne i wyłożyła piłkę Solawie. Jej uderzenie obroniła Sobkowiak, do futbolówki dopadła jednak niekryta Bryzek i otworzyła wynik spotkania. Kolejne minuty upływały pod znakiem walki, ekipa spod Wawelu nie była w stanie przedrzeć się przez dobrze ustawioną defensywę gospodyń. W 28 minucie znakomitym rajdem popisała się Wlekła i znalazła się w polu karnym, jej zagranie przed bramkę zablokowała Klabis. Krakowianki w końcówce pierwszej połowy dorzuciły kolejne dwa trafienia. Wpierw Daleszczyk uderzeniem głową skutecznie zamknęła dośrodkowanie z prawej flanki, a dwie minuty później celne uderzenie w długi róg zanotowała Solawa.

Dwie minuty po wznowieniu gry Jagiellonki podwyższyły prowadzenie. Głębokie dośrodkowanie z prawej flanki zamknęła Bryzek zdobywając swoje drugie trafienie. W 52 minucie odpowiedziały gospodynie. Na uderzenie z dystansu zdecydowała się Czudzińska, Klabis przeniosła piłkę nad poprzeczką. Szesnaście minut później Juna po raz kolejny stworzyła bramkową okazję. Wlekła zagrała wzdłuż pola karnego do Ruty, strzał jednak powędrował obok bramki. W 75 i 80 minucie dwie dobre interwencje zanotowała Godlewska powstrzymując Wójcik i Gec. Wynik spotkania został ustalony w 87 minucie. Wróbel w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans bramkarce Juny i zdobyła piątą bramkę dla swojej drużyny.

Młoda ekipa z Oborzysk zaprezentowała się bardzo dobrze na tle ekstraklasowego rywala i była to cenna lekcja futbolu, która na pewno zaowocuje w przyszłości, a Jagiellonkom pozostaje życzyć powodzenia w dalszych etapach Pucharu Polski.

Juna-Trans Stare Oborzyska – AZS Uniwersytet Jagielloński 0:5 (0:3)

8, 47′ Agnieszka Bryzek, 41′ Katarzyna Daleszczyk, 43′ Brygida Solawa, 87′ Natalia Wróbel

Juna-Trans: Sobkowiak – Nowak, Krzyżańska, Czudzińska, Mania – Matyja – Masztalerz, Szymankiewicz, Ruta, Wlekła – Kortus
Rezerwowe: Godlewska, Skrzypek, Łuczak, Bródka, Zembroń, Adamska, Dorynek
Trener Marcin Adamczak

AZS UJ: Klabis – Smaza, Malinowska, Bartosiewicz (C) – Maronde, Nosalik – Nieciąg, Daleszczyk, Bryzek – Maziarz, Solawa
Rezerwowe: Wróbel, Gec, Zapała, Bolko, Wilk, Wójcik
Trener Krzysztof Krok