Cenna lekcja futbolu dla Polonii w starciu z Czarnymi Sosnowiec

W 1/16 Pucharu Polski kobiet do Środy Wielkopolskiej przyjechała silna ekipa Czarnych z Sosnowca. Zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego w poprzedniej edycji doszły do finału, gdzie musiały uznać wyższość Medyka.

Od początku do ataków ruszyły przyjezdne, ale mądrze broniące się Polonistki powstrzymywały utytuowane rywalki. Same również potrafiły się odgryźć groźnymi kontrami. Sporo zamieszania na prawym skrzydle sprawiała Szukalska. Skuteczne rozbijanie ataków trwało nieco ponad kwadrans. Wtedy to doskonałe zagranie dotarło do Zawistowskiej, która uderzeniem głową przelobowała wychodzącą z bramki Mądrą. Sześć minut później strzelczyni bramki zbiegała w pole karne z lewego skrzydła. Minęła Ratajczak i została sfaulowana przez kapitan Polonii. Do jedenastki podeszła Daleszczyk i pewnie podwyższyła prowadzenie.

W 25 minucie niewiele zabrakło a byłoby 1:2. Wspaniałe uderzenie przeszło po poprzeczce bramki strzeżonej przez Szymańską! 29 minuta z kolei przyniosła popis piłkarskiego cwaniactwa Zawistowskiej. Na skraju pola karnego walczyła z Cichą i wykorzystała wystawioną nogę wywalczając kolejną jedenastkę. Tym razem do karnego podeszła Szymańska i w pojedynku bramkarek pokonała Mądrą. W 38 minucie Wiankowska przepięknym uderzeniem umieściła piłkę w okienku, a pięć minut później w sytuacji sam na sam posłała piłkę obok próbującej interweniować bramkarki Polonii.

Pięć minut po wznowieniu gry gospodynie zdobyły bramkę! Przepiękne uderzenie z dystansu Szafran znalazło drogę do bramki. Po okresie spokojniejszej gry, gdzie Czarne grały spokojnie wyprowadzając sporo podań w 66 minucie przyjezdne przyspieszyły. W bój została wypuszczona Długokęcka i strzałem obok bramkarki zdobyła szóstego gola dla Czarnych. Ostatnie dziesięć minut przyniosło jeszcze dwa trafienia. W 81 minucie rezerwowa ekipy z Sosnowca mogła cieszyć się ze swojej drugiej bramki zamykając zagranie wzdłuż bramki Daleszczyk. Wynik spotkania w kolejnej akcji na 1:8 ustaliła Zawistowska wypuszczona prostopadłym podaniem. Pewnie minęła bramkarkę i skierowała futbolówkę do bramki.

Dla Polonistek była to cenna lekcja futbolu, z której wraz ze sztabem szkoleniowym wyciągną pozytywne wnioski. Zawodniczki z Sosnowca zasłużenie wygrały będąc po prostu drużyną piłkarsko lepszą i z pewnością będą chciały ponownie dojść do finału.

Polonia Środa Wielkopolska – Czarni Sosnowiec 1:8 (0:5)

50′ Agnieszka Szafran – 16, 82′ Weronika Zawistowska, 23 (k)’ Katarzyna Daleszczyk, 30 (k)’ Anna Szymańska, 38, 43′ Martyna Wiankowska, 66, 81′ Daria Długokęcka

Polonia: Mądra – Cicha, Ratajczak (C), Ładniak (Nowicka), Hyży, Wojtecka, Szukalska (Tomaszewska), Mikołajczak (Nowakowska), Ciesiółka (46′ Nogalska), Nowak, Szafran

Czarni: Szymańska (46′ Małysa) – Horvathova, Hałatek, Wycisk (46′ Długokęcka), Fischerova, Wieczorek, Grad, Daleszczyk (C), Kuciewicz (33′ Tobiczyk), Zawistowska, Wiankowska (61′ Czechowska)