Cenna wygrana TPS-u Winogrady!

Na poznańskie Winogrady przyjechała drużyna wyżej notowana, plasująca się w środku tabeli IV ligi. Prezentowane umiejętności na murawie nie pokazywały, kto jest wyżej w tabeli.

Przez pierwszy kwadrans obie drużyny nie rozgrzały licznej publiczności swoimi akcjami. Było za to sporo niecelnych podań i dużo gry faul. W 18 minucie Apanasewicz sfaulował w polu karnym napastnika Victorii. Michał Mazurek pewnie zamienił jedenastkę na gola. Stracona bramka podziałała mobilizująco na gospodarzy. W 24 minucie obrońca Victorii w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Dwie minuty później Drame popisał się ładnym uderzeniem, piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce. W 31 minucie Jędrzejewski za przewinienie we własnym polu karnym obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Była tutaj mała kontrowersja czy była ręka w polu karnym, ale arbiter tego spotkania wskazał na 11 metr. Drugą jedenastkę w tym spotkaniu pewnie wykonał Kamil Lulka. Po karnym kartkę obejrzał trener Victorii za krytykowanie jego decyzji.

Dwie minuty po przerwie goście mieli dogodną okazję na ponowne prowadzenie, ale Mazurek uderzył wysoko nad bramką. W 65 minucie dogodnej sytuacji na bramkę nie wykorzystał Lulka. Siedem minut później Drame ponownie trafił w obramowanie bramki. Futbolówka tym razem zatrzymała na słupku. W 76 minucie zawodnik TPS-u jednak wpisał się na listę strzelców. Pewnie wykonał jedenastkę nie dając żadnych szans Kierzkowi. Goście odpowiedzieli błyskawicznie za sprawą Stawińskiego, który oddał groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Apanasewicza. Wynik spotkania w 80 minucie ustalił Lulka lobując bramkarza. Końcówka spotkania była niezwykle ciekawa i wynagrodziła niemrawy początek!

TPS Winogrady – Victoria Ostrzeszów 3:1 (1:1)

32 (k), 80′ Kamil Lulka, 76 (k)’ Jędrzej Drame – 18 (k)’ Michał Mazurek

 
Widzów około 200

Obsada sędziowska: Przemysław Czajka, Norbert Brzoski, Mariusz Konieczny

TPS: Apanasewicz – Wesołowski, Maćkowiak, Niemczyk, Nowacki, Daniel, Lulka, Drame, Michalski, Knopik, Raczkowski 
W rezerwie: Szeląg, Narloch, Silski, Szumiński, Kolczyński, Forszpaniak, Paukszteło
Trener Łukasz Kubiak

Victoria: Kierzek – Paroń, Jędrzejak, Wachowiak, Skorzybót, Stawiński, Skrobacz, Mazurek, Pasiak, Pastucha, M.Jędrzejewski
W rezerwie: Moś, S. Jędrzejewski, Lepka, Dolata, Hurny, Sztukowski, Dubiel
Trener Piotr Konstanciak

 
[ngg src=”galleries” ids=”132″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]