Czwarte ligowe zwycięstwo Lecha z rzędu!

Podobnie jak w meczu przed tygodniem dość ciężkie wejście w spotkanie miały podopieczne Alicji Zając. Długo nie mogły znaleźć sposobu na defensywę rywalek, dodatkowo dość często były łapane na spalonym. Przełamanie nastąpiło w 29 minucie, kiedy to Kuleczka skutecznie wykorzystała rzut karny. To trafienie dodało pewności w grze Lechitkom i przed przerwą za sprawą Nowaczyk i Kwiatkowskiej jeszcze dwukrotnie futbolówka wylądowała w bramce Raszyna.

Po przerwie poznanianki szybko dorzuciły cztery trafienia, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomiędzy 65 a 67 minutą padły trzy bramki! Wprowadziło to odrobinę rozprężenia w szeregi niebiesko-białych co skrzętnie wykorzystały rywalki. W 72 i 77 minucie Oliwia Czarnocka dwukrotnie pokonała Zajączkowską. Lechitki jednak sprężyły się i odpowiedziały jeszcze dwoma trafieniami ustalając wynik spotkania na 9:2.

Podopieczne Alicji Zając mają niezwykle udane wejście w sezon i po czterech kolejkach mają komplet punktów i przewodzą ligowej stawce!

Lech Poznań UAM – KS Raszyn 9:2 (3:0)

Bramki: Kuleczka (29′(k),65′(k), Nowaczyk (32′), Kwiatkowska (38′), Drzewiecka (53′), Przybył (66′), Jóźwiak (67′), Wasiewicz (82′), Porada (84′) – O.Czarnocka (72′, 77′)

Lech: Zuzanna Zajączkowska – Maja Kuleczka (71′ Wiktoria Wewior), Zuzanna Sawicka, Aleksandra Betka – Dominika Drzewiecka (59′ Dominika Kubka), Zofia Porada, Patrycja Małyszka (71′ Gabriela Przybył), Klaudia Wojtkowiak, Julia Przybył – Martyna Nowaczyk (46′ Maria Wasiewicz), Patrycja Kwiatkowska (59′ Sara Jóźwiak)
Trener Alicja Zając

KS Raszyn: Usnarska, W.Czarnocka, Geszprych, Zielińska, Lao, Wolf, Sadecka, Ochab, Bednarczyk, O.Czarnocka, Niewiadomska
W rezerwie: Łopaciak, Konowracka, Źółkowska, Zalewska