Derbowe starcie na remis!

Kolejne derbowe starcie w Grodzisku. Trzeci w tabeli GSS podejmował liderującą Kotwicę. Obu drużynom bez wątpienia zależało na zwycięstwie. Grodzisk musiał odpowiedzieć wygraną na sobotnie zwycięstwo Polonii Środa jeśli chciał zostać w grze o drugie miejsce premiujące grą w barażach. Dla Kórniczanek z kolei zwycięstwo praktycznie zapewniłoby pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Poniżej możecie zapoznać się jak przebiegało to starcie!

Po wyrównanym początku Kotwica mocno zaczęła naciskać na Grodzisk, ale brakowało wykończenia. W 15 minucie przebudziły się gospodynie, które przerwały dominację rywalek. Miały dwie okazje na otwarcie wyniku, ale na posterunku była Agata Magoń. W 19 minucie groźnie skontrowały kórniczanki. Ewa Weber została zablokowana, a dośrodkowanie Martyny Boguszyńskiej z rzutu rożnego z linii bramkowej wybiła Patrycja Sutkowska. Trzy minuty później szczęścia ponownie próbowała niezwykle aktywna Boguszyńska, ale tym razem to ona została zablokowana.

Chwilę później miał miejsce spory błąd Małgorzaty Ładniak do spółki z Agatą Magoń. Defensorka zagrała do własnej bramkarki, a ta złapała to w bramkarskie rękawice. Sędzia uznał, że było to podanie i podyktował rzut wolny pośredni. Sutkowska zagrała krótko do Karoliny Wlekłej, która uderzyła niecelnie. W 38 minucie fenomenalnym rajdem popisała się Boguszyńska, ale została w ostatniej chwili powstrzymana przez Annę Szulc. Pięć minut później Wlekła fenomenalnie zeszła z lewego skrzydła i pewnym uderzeniem w długi róg umieściła futbolówkę w siatce! Przed przerwą GSS mógł prowadzić 20, ale Sylwia Marek uderzyła nad bramką.

W 51 minucie Wlekła ponownie zeszła do środka z lewej flanki i ta sytuacja była odwzorowaniem akcji z 43 minuty. Ponownie po długim rogu piłka znalazła drogę do bramki. Na szczęście dla widowiska Kotwica się nie podłamała i już cztery minuty później w zamieszaniu w polu karnym GSS-u najlepiej zachowała się Miłochna Kruger i zdobyła kontaktową bramkę! Jak sama się przyznała to jej najlepsza bramka w karierze ;). Spotkanie cały czas dostarczało emocji, ponieważ dziewczyny ani na moment nie odpuszczały i obie jedenastki chciały zdobyć kolejne bramki.

73 minuta powinna przynieść wyrównujące trafienie, ale najpierw Ewa Weber głową nie skierowała piłki do siatki, a dobitka Martyny Dury przeleciała nad poprzeczką. Dziewięć minut później kąśliwie uderzyła Justyna Dziabaszewska, ale po ofiarnej interwencji Magdaleny Mądrej piłka wyleciała poza boisko. W 88 minucie szczęścia próbowała zza pola karnego Dominika Krzyżańska, ale futbolówka ponownie przeleciała nad bramką. Kotwica walczyła do końca i to się opłaciło. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Boguszyńska w indywidualnej akcji wywalczyła rzut karny i sama skutecznie zamieniła go na bramkę.

Obie wielkopolskie drużyny podzieliły się punktami z czego bardziej zadowolone były zawodniczki Kotwicy. Muszą zdobyć trzy punkty w trzech ostatnich meczach. Grodziszczanki z kolei spadły na czwarte miejsce w tabeli i tracą punkt do trzeciej Olimpii II Szczecin i cztery do Polonii Środa Wielkopolska.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Kotwica Kórnik 2:2 (1:0)

43, 51′ Karolina Wlekła – 55′ Miłochna Kruger, 90+3(k)’ Martyna Boguszyńska

Widzów: 120

GSS Grodzisk: 1. Magdalena Mądra – 2. Katarzyna Zajączkowska, 3. Dominika Krzyżańska, 4. Patrycja Sutkowska, 8. Natalia Cicha, 9. Karolina Wlekła, 10. Agnieszka Mocydlarz, 12. Joanna Walkowiak, 17. Sylwia Marek, 18. Anna Szulc (C), 19. Izabela Drozdowska
Rezerwowe: 5. Karolina Kurek, 6. Joanna Zimny, 7. Aleksandra Szymańska, 14. Joanna Skrzypczak, 15. Patrycja Fórmaniak

Kotwica: 1. Agata Magoń – 2. Aleksandra Chojnacka, 3. Martyna Boguszyńska, 4. Małgorzata Ładniak, 6. Klaudia Szprync, 9. Justyna Dziabaszewska, 10. Miłochna Kruger, 13. Katarzyna Sikora, 16. Ewa Weber (C), 19. Ewa Telążka, 20. Klaudia Jaskuła
Rezerwowe: 7. Katarzyna Serafiniak, 14. Jagoda Zielińska, 15. Paula Fronczak, 17. Martyna Dura

[envira-gallery id=”5113″]