Derbowe zwycięstwo AP na koniec sezonu!

Ligowe ostatki w pierwszej lidze przyniosły derby Wielkopolski. W hali POSiR C byliśmy świadkami emocjonującego starcia. Do 20 minuty obie ekipy szły łeb w łeb. Gospodynie zdołały odskoczyć na trzy bramki, jednak gnieźnianki jeszcze przed przerwą zdołały doprowadzić do wyrównania. Mogły schodzić nawet do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, ale karnego nie wykorzystała Linkowska.

Po przerwie wypełniona po brzegi hala nadal mogła oglądać z wypiekami na twarzy to spotkanie. Do 53 minuty trwała wymiana cios za cios. Wtedy to po raz kolejny w tym sezonie błyszczała Magdalena Ziółkowska. Rzuciła trzy bramki z rzędu co było przełomowym momentem tego spotkania. Rywalki z Pierwszej Stolicy nie zdołały już odrobić strat i musiały po raz drugi uznać wyższość poznanianek.

AP kończy sezon na czwartym miejscu, MKS z kolei na szóstym. Co warte odnotowania poznanianki w Poznaniu nie zanotowały żadnej porażki! Jeśli w przyszłym sezonie uda się wracać częściej z wyjazdów z tarczą można po cichu myśleć o awansie do Superligi.

K.S. AP Poznań – MKS PR URBiS Gniezno 33:30 (15:15)

AP Poznań: Przebierała, Czyż, Rzeczycka – Sowa (3), Matyja (3), Matysek (2), Kliszcz, Karasiewicz (1), Siemko (1), Maziarz (1), Kowalaszek, Wosińska (1), Chełminiak (5), Ziółkowska (15), Szajek (1)

MKS: Kobyłecka, Wilkosz – Bielińska (1), Nowicka (4), Niedzielska, Siwka (4), Sawicka (7), Chojnacka, Dolacińska (3), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Rybicka (1), Szczygielska (1), Walkowska, Linkowska (5), Łęgowska (4)

[ngg src=”galleries” ids=”46″ display=”basic_thumbnail”]