Dimitris Goutas piłkarzem Lecha!

Dimitris Goutas został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Grek po zakończeniu testów medycznych podpisał kontrakt z klubem ze stolicy Wielkopolski. 24-latek zostanie wypożyczony do Kolejorza na rok z opcją pierwokupu z greckiego Olympiakosu.

24-letni Grek występuje na pozycji środkowego obrońcy. Dotychczas reprezentował barwy klubów greckich i belgijskich. Jest wychowankiem Skody Xanthi, w której rozegrał łącznie 108 spotkań, strzelając 8 goli. – Dimitris jest zawodnikiem obserwowanym i monitorowanym przez skauting od 2015 roku. Już wtedy pełnił ważną funkcję w zespole z Xanthi, kiedy pomimo młodego wieku wywalczył sobie miejsce w składzie kosztem bardziej doświadczonych zawodników – opisuje nowego piłkarza Kolejorza skaut Lecha Poznań, Armin Bezler.

Jego gra została dostrzeżona przez Olympiakos. Do Pireusu przeniósł się w lipcu 2015 roku, jednak nie rozegrał w czerwono-białych barwach żadnego spotkania. Z Olympiakosu Grek był wypożyczany zarówno do swojego rodzimego klubu, Skody Xanthi oraz do zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej w Belgii: KV Kortrijk oraz Sint-Truiden. W Jupiler Pro League zanotował 47 wystepów, w których zdobył jedną bramkę.

– Mimo że nie zadebiutował w pierwszej drużynie Olympiakosu to dziś jest graczem doświadczonym jak na swój wiek. Odgrywał ważne role zarówno w Xanthi, jak i swoich dwóch poprzednich klubach z Belgii. Bardzo liczymy na jego doświadczenie z czasów gry zwłaszcza w Jupiler Pro League, gdzie intensywność gry jest dużo wyższa niż w Ekstraklasie – zaznacza Bezler.

Goutas w akademii Skody Xanthi występował jako środkowy napastnik, jednak po przejściu do zespołu seniorskiego został jednak przesunięty na środek obrony. – Dał się poznać jako zawodnik potrafiący nie tylko skutecznie bronić, ale stwarzać również duże zagrożenie w polu karnym rywala. Piłka go szuka – podkreśla Bezler.

W wywiadach przed podpisaniem kontraktu, “Dimi” aznaczał, że jednym z najważniejszych powodów, który skłonił go do popisania kontraktu jest renoma klubu. – Jestem bardzo szczęśliwy, że się tutaj znalazłem. Wiem, że Lech jest jednym z najlepszych klubów w polskiej lidze. Zdobył dotychczas wiele trofeów, a ja chcę mu pomóc w osiąganiu następnych. Chcę w tym roku zdobyć mistrzostwo oraz puchar kraju. Będę robił wszystko, aby to nastąpiło – zaznaczył obrońca.

Dimitris Goutas to szósty transfer Lecha w letnim okienku. Wcześniej zawodnikami Kolejorza zostali: Tomasz Cywka, Karol Szymański, Pedro Tiba, João Amaral oraz Dioni Villalba.

Źródło: lechpoznan.pl / fot. Lech Poznań