Dla kogo piłka nożna i jak spełniać marzenia? – spotkanie z Niną Patalon

21 stycznia odbyło się spotkanie z trener Niną Patalon w auli Akademii Wychowania Fizycznego. Pani trener jest absolwentką tej uczelni. Pierwsza część spotkania była poświęcona wspominaniu czasów studenckich na uczelni, którą Nina Patalon kończyła 10 lat temu. Bardzo mile wspomina tamte czasy.

Trener Patalon opowiadała o swojej przygodzie z piłką nożną kobiet i dlaczego nie zrobiła wielkiej kariery jako zawodniczka. Niestety z powodu wielu poważnych kontuzji musiała w wieku 19 lat, zakończyć przygodę z piłką jako zawodniczka i poświęciła się całkowicie pracy jako trenerka. Obecnie pani trener prowadzi kadrę U19, ale przeszła przez wszystkie szczeble trenerskie zaczynając od drużyny trampkarzy.

Była mowa o pracy/współpracy z klubami. Ubolewała, że nasza rodzima piłka kobiet w dalszym ciągu jeszcze nie jest tak doceniana jak np. w Niemczech, Szwecji, Francji, USA, Włoszech, Hiszpanii. W tych wymienionych krajach największe kluby o wielkiej renomie bez wahania tworzą kobiece sekcje z prostego powodu, są to dodatkowe profity dla tych renomowanych klubów. Trener Patalon zwróciła szczególną uwagę na kluby angielskie, które w niedługim czasie będą mocne nie tylko w piłce mężczyzn ale i kobiet.

Na spotkaniu byli uczniowie, studenci oraz przedstawiciele klubów w których są sekcje piłki nożnej kobiet. Pojawiły się bardzo precyzyjne pytania o pracę z kadrą, o same treningi i przygotowania jak i os sprawy osobiste. Należy dodać, że mężem pani Niny jest były świetny piłkarz Lecha, obecnie trener Damian Łukasik. Jak sama dodała jej mąż to najlepszy cenzor jej pracy.

Dzień przed tym spotkaniem Pani Trener obchodziła swoje urodziny więc życzymy dużo zdrowia i sukcesów w dalszej pracy w rodzimej piłce kobiet!
 
 

[ngg src=”galleries” ids=”189″ display=”basic_thumbnail”]