Druga Polonia wygrywa po golu w doliczonym czasie gry

Spotkanie 16 kolejki trzeciej ligi kobiet toczyło się w fatalnych warunkach atmosferycznych. Mimo zimnego deszczu spotkanie stało na całkiem niezłym poziomie.

Po meczu powiedzieli:

Norbert Łuczak (trener Kotwicy): Co ja mogę powiedzieć po takim meczu gdzie całą drugą połowę gramy w dziesięciu (nie pierwszy raz w tym sezonie) z przyczyn niezależnych od nas, tracimy bramkę w doliczonym czasie po rykoszecie i odbiciu się piłki od słupka, ale trzeba dodać, że po ładnym strzale piłkarki Polonii. Po stracie bramki przeprowadzamy wzorową akcję gdzie znajdujemy się sam na sam z bramkarką i zabrakło szczęścia w tym wykończeniu. Dlatego mogę tylko się nisko pokłonić i podziękować moim dziewczynom za ambicję, charakter i walkę do samego końca w tym meczu.

Wiktoria Kornat (kapitan Polonii): Pierwszą połowę nieco przespałyśmy, w drugiej były momenty, gdzie “przycisnęłyśmy” nasze przeciwniczki i miałyśmy sporo pecha, że nie udało nam się zdobyć bramki. Cieszę się, że drużyna po raz kolejny pokazała charakter i wiarę do samego końca. Zwycięstwo skromne, ale liczą się trzy punkty. Nieco “angielska” pogoda sprzyjała niedokładności, więc tym bardziej cieszy dobra gra w obronie, ponieważ udało nam się skutecznie niwelować ofensywne poczynania zespołu z Kórnika. Duży szacunek dla przeciwniczek za grę w dziesiątkę.”

Polonia II Poznań – Kotwica Kórnik 1:0 (0:0)

80′ Julia Witczak

Polonia: Zajączkowska – Filipowicz, Markiewicz, Wolniewicz, Mager, Kornat, Bączkowska, Lechna, Hofland, Buczak, Ratajczak
Rezerwowe: Tomidajewicz, Obrocka, Witczak, Siwak
Trener Piotr Łukaszewski

Kotwica: Witkowska – Lewandowska, Szymańska, Wojtkowiak, Królak, Kaźmierczak, Haremska, Śmigielska, Szuba, Piasecka, Mączyńska
Rezerwowa: Kawska
Trener Norbert Łuczak

[ngg src=”galleries” ids=”56″ display=”basic_thumbnail”]