Drugie zwycięstwo Polonistek w sezonie 2021/2022!

W drugiej kolejce pierwszej ligi kobiet do Środy Wielkopolskiej przyjechał beniaminek Skra Częstochowa. Gospodynie po okazałym zwycięstwie z Rolnikiem miały apetyt na kolejne trzy punkty, dzięki którym nadal przewodziłyby ligowej tabeli. Zawodniczki spod Jasnej Góry miały za to chrapkę na pierwsze ligowe punkty.

Od początku do ataków rzuciły się zawodniczki Polonii, niezwykle aktywna na lewym skrzydle była Ciesiółka, która wpierw w 10 minucie zbiegła ze skrzydła w pole karne i dograła do Wielińskiej. Jej pierwsza próba została zablokowana, ale dobitka znalazła już drogę do siatki! Po chwili Ciesiółka ponownie zeszła do środka pola i tym razem została nieprzepisowo zatrzymywana. Sędzina prowadząca zawody bez zastanowienia wskazała na jedenasty metr. Karnego na bramkę pewnie zamieniła Wojtecka! Pierwsza połowa do złudzenia przypominała tą z meczu z Rolnikiem.

Po około 20 minutach na murawie zaczynały sobie śmielej poczynać zawodniczki drużyny przyjezdnej. Efekt przyszedł już w 23 minucie. Częstochowianki wyprowadziły szybką kontrę. Dośrodkowanie z lewej flanki głową przed pole karne wybiła Ratajczak. Futbolówka spadła prosto pod nogi Matusiak, który pewnym uderzeniem pokonała Parecką. Skra nie zwalniała tempa i tuż przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Szybkie rozegranie rzutu z autu i ładne zagranie do niepilnowanej w szesnastce Matusiak, która nie miała żadnych problemów z trafieniem do siatki po raz drugi.

Druga połowa była bardzo wyrównanym starciem i obie drużyny miały swoje okazje na wygranie tego spotkania. W szeregach Polonii sporo ożywienia wprowadziła Mikołajczak, która bardzo dobrze grała na pozycji numer 9 tocząc twarde boje z defensywą rywalek. Dobrą okazję na ponowne prowadzenie dla Polonii miała Ciesiółka. W sytuacji sam na sam lepsza okazała się jednak Szulc. W 69 minucie gospodynie dopięły swego. Zagranie z rzutu wolnego w pole karne Grońskiej trafiło do Walczak, która głową skierowała futbolówkę do bramki! Skra najlepsze okazje na wyrównanie miała w 75 i 76 minucie, ale wpierw piłka została wybita z linii bramkowej, następnie Parecka zanotowała skuteczną interwencję.

Więcej goli już nie padło i Polonia z kompletem punktów nadal przewodzi ligowej stawce.

Polonia Środa Wielkopolska – Skra Częstochowa 3:2 (2:2)

10′ Kamila Wielińska, 12 (k)’ Roksana Wojtecka, 69′ Gabriela Walczak – 23, 44′ Justyna Matusiak

Polonia: Parecka – Falkowska, Ratajczak (C), Wojtecka, Szukalska, Ciesiółka, Wielińska, Nogalska, Nowak, Grońska, Szewczyk
Rezerwowe: Mądra, Tomaszewska, Mikołajczak, Walczak, Grzybowska

Skra: Szulc – Baszewska, Liczko, Matusiak, Wodarz, Kaim, Miniak, Kowalska, Cichoń, Koszownik (C), Grzonka
Rezerwowe: Młynek, Ozieriańska, Tomczyk, Wojciechowska, Zbirek, Dannheisig