Dzień drugi AMP: Politechnika

Na halę Politechniki Poznańskiej zawitaliśmy na ostatni mecz grupy D pomiędzy AWF-em Poznań a ZUT Szczecin. Poznanianki potrzebowały zwycięstwa, żeby wyjść z grupy i zapewnić sobie przepustkę do opolskiego finału. Oprócz tego zostaliśmy jeszcze na ćwierćfinałowym boju AWF-u z Uniwersytetem Łódzkim. Na więcej zabrakło sił…

Początek tego starcia był zaciętym widowiskiem obie ekipy raz za razem próbowały zagrozić bramkarce rywalek. Na początku 5 minuty za sprawą Magdaleny Zagajskiej AWF objął prowadzenie. Szczecinianki ambitnie próbowały odrobić straty, jednak piłkarska jakość była po stronie poznanianek. Drugie trafienie dla AWF-u autorstwa Angeliki Lewickiej ostudziło zapał ZUT-u. Po przerwie poznanianki spokojnie kontrolowały spotkanie dorzucając jedno trafienie. To zwycięstwo zapewniło awans do ćwierćfinału i finałów AMP.

Grupa D:

UM Łódź – Uniwersytet Szczeciński 0:3
ZUT Szczecin – UMK Toruń 0:2
Uniwersytet Szczeciński – AWF Poznań 6:1
UM Łódź – UMK Toruń 4:0
ZUT Szczecin – AWF Poznań 0:3

Tabela

1. Uniwersytet Szczeciński 12 29-2
2. AWF Poznań 7 8-8
3. UM Łódź 6 10-8
4. UMK Toruń 4 5-13
5. ZUT Szczecin 0 3-24

W grupie A niestety nie udało się wywalczyć awansu Politechnice Poznańskiej. W sobotę zanotowały jedno zwycięstwo i jedną porażkę (1:2 z UMW Olsztyn). Jak same zawodniczki stwierdziły, jeden błąd zaprzepaścił szanse chociażby na remis.

Grupa A:

Politechnika Poznańska – UWM Olsztyn 1:2
AWF Warszawa – UKW Bydgoszcz 11:0
UWM Olsztyn – Uniwersytet Łódzki 0:2
Politechnika Poznańska – UKW Bydgoszcz 5:1
AWF Warszawa – UŁ Łódź 0:2

Tabela

1. Uniwersytet Łódzki 9 23-4
2. UWM Olsztyn 9 13-6
3. AWF Warszawa 6 19-8
4. Politechnika Poznańska 6 10-10
5. UKW Bydgoszcz 0 2-36

Mecz o miejsca 9-12

AWF Warszawa – UM Łódź 7:2

Ćwierćfinały

Uniwersytet Szczeciński – UWM Olsztyn 3:0

Uniwersytet Łódzki – AWF Poznań 4:0

Pierwsza połowa tego starcia była niezwykle zaciętym bojem o każdą piłkę. Widać, że na parkiecie byli równorzędni dla siebie rywale. Bramki padły dopiero po przerwie. Łodzianki otworzyły wynik w 16 minucie i po chwili po rzucie rożnym podwyższyły na 2:0. Nie mający nic do stracenia AWF wycofał bramkarkę i próbował odrobić straty. Niestety dla nich Łodzianki wykorzystały raz tą sytuację i uderzeniem z własnej połowy trafiły do pustej bramki. Na 30 sekund przed końcem padło ostatnie trafienie i ćwierćfinał zakończył się wynikiem 4:0.

[envira-gallery id="16574"]