Emocjonujące derby dla AP Poznań!

W ostatniej kolejce 2018 roku doszło do kolejnych derbów Wielkopolski. Trzeci MKS Gniezno podejmował czwarte AP Poznań. Obie ekipy chciały zakończyć zwycięstwem 2018 rok na ligowych parkietach co zwiastowało spore emocje!

Lepiej w to spotkanie weszły gospodynie prowadząc 2:0. Dopiero po 9 minutach Martyna Matysek przełamała twardo grającą defensywę MKS-u. Poznanianki również dobrze grały w obronie czego efektem były zdobyte tylko trzy bramki w przeciągu dziesięciu minut. Spotkanie z czasem zaczęło nabierać kolorytu. Gniezno po 15 minutach prowadziło 7:5. Potem nastąpiło przebudzenie poznanianek! Dwa celne karne Magdaleny Ziółkowskiej i skuteczne wykończenia akcji przez Karolinę Szajek i Matysek dały dwubramkowe prowadzenie AP! Gnieźnianki zdołały jeszcze doprowadzić do remisu po 10, końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych. Podopieczne Amelii Chmielewskiej do szatni schodziły z dwubramkową przewagą.

Po przerwie fenomenalnie zagrało AP! Drugą połowę otworzyły wynikiem 3:0. MKS odpowiedział trzema bramkami zdobytymi z rzędu i był status quo względem 30 minuty. Od 39 minuty na parkiecie brylowały już poznanianki. Stopniowo budowały swoją przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła 8 bramek. Gospodynie nie były w stanie odrobić strat i trzy punkty wyjechały z Pierwszej Stolicy do Stolicy Wielkopolski!

Przerwę świąteczno-noworoczną AP spędzi na miejscu czwartym, MKS na piątym. W rundzie rewanżowej czeka nas sporo emocji, ponieważ pierwsze pięć zespołów ma na swoim koncie 24 punkty!

MKS PR URBIS Gniezno – Klub Sportowy AP Poznań 22:29 (11:13)

MKS PR: Lidia Kobyłecka, Maja Bielińska, Ewa Nowicka (1), Natalia Niedzielska (3), Agnieszka Siwka (2), Joanna Sawicka (2), Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka (4), Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Kamila Olejniczak, Martyna Rachela, Jagoda Linkowska (9), Monika Łęgowska (1)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa, Katarzyna Matyja (4), Martyna Matysek (6), Maja Karasiewicz (1), Sonia Siemko, Magdalena Maziarz (2), Lida Kowalaszek (1), Laura Wosińska, Kinga Chełminiak (3), Magdalena Ziółkowska (9), Karolina Szajek (3)