Emocjonujący remis w derbowym starciu Złotych z Sucharami!

Druga kolejka klasy okręgowej przyniosła derby Gminy Suchy Las. Do Złotkowa na stacie ze Złotymi przyjechał lokalny rywal Suchary Suchy Las.

Mocne wejście w to spotkanie zanotowali gospodarze i w 3 oraz 4 minucie zagrozili bramce przeciwnika. Wpierw Kugler wrzucił piłkę na drugie skrzydło do Stencla, który uderzył nad poprzeczką. Następnie z lewej flanki dośrodkowywał Lemański. Wrzutkę przeciął Sobkowiak, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka zamiast znaleźć się w okolicach środka boiska wyleciała poza linię końcową. Następnie do głosu doszły Suchary, nie były jednak w stanie wykreować sobie bramkowej okazji. Gospodarze za to wyprowadzali bardzo groźne kontry. W 12 minucie okazję na bramkę miał Kugler, jego uderzenie na długi słupek nieznacznie minęło celu. Osiem minut później po rzucie rożnym Kozłowski błyskawicznie wykopem uruchomił Czajkę. Ten błyskawicznie wparował w pole karne, ale futbolówka ponownie nie znalazła drogi do siatki.

W odpowiedzi Suchary wywalczyły dwa rzuty rożne, które nie przyniosły większego zagrożenia. W 29 minucie to goście wyprowadzili szybką kontrę, którą powstrzymała defensywa Złotych. Pięć minut po rzucie rożnym dla Sucharów pachniało bramką. Dośrodkowanie wykończył głową Adamczak, ale intuicyjnie obronił Kozłowski. W 41 minucie wybicie golkipera Złotych trafiło prosto pod nogi Jaśkowiaka. Kapitan gości bez zastanowienia próbował lobować bramkarza, ale ten zdołał na czas wrócić i ze spokojem złapać piłkę. Ostatnio słowo należało do gospodarzy. Kugler po indywidualnym rajdzie wywalczył rzut rożny. Cyferkowski miał dwie szanse na otwarcie wyniku, za każdym razem górą był Gramza.

Osiem minut po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Indywidualną akcją popisał się Kugler posyłając piłkę obok Gramzy. W 62 minucie Bagrowski miał dwie szanse na podwyższenie prowadzenia. Pierwszą próbę niepewnie obronił golkiper, a poprawka głową była niecelna. Dwie minuty później powinien być remis. Uderzenie Jaśkowiaka z linii bramkowej wybił obrońca Złotych. Co się odwlecze to nie uciecze. Zagranie z lewej flanki pewnie wykończył Kubiak. Wyrównująca bramka ożywiła spotkanie. W 73 minucie Bagrowski wypuścił w bój Kuglera i zawodnik gospodarzy mocnym uderzeniem ponownie wyprowadził Złotych na prowadzenie. Radość trwała bardzo krótko, ponieważ już w kolejnej akcji goście doprowadzili do wyrównania. Grabowski wykończył szybką, zespołową akcją. Suchary poszły za ciosem i dośrodkowanie z lewej flanki głową skutecznie wykończył Adam Zaid.

Kiedy już się wydawało, że Suchary zabiorą trzy punkty ze sobą Gramza sfaulował główkującego Bagrowskiego. W związku z tym, że podyktowany karny wzbudził sporo emocji w ekipie gości śpieszymy z wyjaśnieniem. Według nowych przepisów w takich sytuacjach uprzywilejowany jest zawodnik, który był pierwszy przy piłce. Stąd decyzja sędziego była jak najbardziej słuszna. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Cyferkowski i ostatecznie w derbach Gminy Suchy Las po sporych emocjach padł remis!

Złoci Złotkowo – Suchary Suchy Las 3:3 (0:0)

53, 73′ Michał Kugler, 88(k)’ Mikołaj Cyferkowski  – 68′ Bartosz Kubiak, 74′ Marcin Grabowski, 76′ Adam Zaid

Widzów: około 80

Złoci: Szymon Kozłowski – Łukasz Bagrowski, Jakub Czajka, Mikołaj Cyferkowski (C), Michał Kugler, Miłosz Frieske, Przemysław Skibiszewski (77′ Piotr Ksit), Jakub Lemański (58′ Tomasz Konieczny), Jakub Tecław, Piotr Stencel (69′ Bartosz Tritt), Krzysztof Kucharski
Trener: Waldemar Sobkowiak

Suchary: Jędrzej Gramza – Mateusz Klause, Błażej Młodożyński (69′ Adam Zaid), Szymon Zbierski (46′ Bartosz Kubiak), Maciej Iłowiecki (26′ Wojciech Gerke), Kamil Postół (80′ Józef Świderczuk), Michał Jaśkowiak (C), Szymon Sobkowiak, Michał Ratajski, Adnan Zaid (61′ Marcin Grabowski), Mateusz Adamczak
Trener: Wojciech Olejnik

[ngg src=”galleries” ids=”90″ display=”basic_thumbnail”]