Enea Energetyk lepszy od Joker Mekro Świecie po pięciosetowym boju!

W ostatnim spotkaniu trzydniowego turnieju Poznań Cup 2019 Enea Energetyk podejmował Joker Mekro Świecie. Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando podopiecznych Marcina Patyka, które błyskawicznie odskoczyły na bezpieczną przewagę i już do końca otwierającego seta skrupulatnie bardzo dobrą grą powiększały swoją przewagę. W drugiej partii zdecydowanie lepszą siatkówkę prezentowały siatkarki ze Świecia co zaowocowało wyrównaniem stanu spotkania na 1:1. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównanym setem tego starcia. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie turnieju i wyszły na prowadzenie 2:1. W secie czwartym trener Patyk dał pograć zawodniczkom znajdującym się w kwadracie dla rezerwowych. Słabiej niż w poprzednich partiach funkcjonowało przyjęcie i głównie dzięki temu aspektowi siatkarskiego rzemiosła Joker doprowadził do tie-breaka. W nim Energetyk ponownie prezentował ładną dla oka siatkówkę i wygrał decydującą partię do 9.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Świecie 3:2 (25:13, 20:25, 25:23, 17:25, 15:9)