Fantastyczna druga połowa zapewniła udane otwarcie sezonu AP Poznań!

Zanim rozpoczęło się spotkanie pierwszej kolejki pomiędzy AP Poznań a płocką Jutrzenką miała miejsce mała uroczystość. Prezes klubu Monika Krzywicka i trener Amelia Chmielewska uhonorowały osoby związane z klubem. Podziękowania odebrały fizjoterapeutka oraz spikerka. Prezent i kwiaty dostała również Martyna Matysek obchodząca dziś kolejne 18-ste urodziny 😉

Teraz przechodzimy już do samego spotkania. Wynik otworzyła Sonia Siemko, ale potem do głosu doszły szczypiornistki Jutrzenki. Po czterech minutach objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca pierwszej połowy. W 21 minucie przyjezdne prowadziły nawet sześcioma punktami (12:6).

Po przerwie można było odnieść wrażenie, że na parkiet wyszły dwie zupełnie inne drużyny. Poznanianki w pięć minut zniwelowały straty, a następnie rozpoczęły swój koncert! Wychodziło im dosłownie wszystko. Widać było, że doświadczenie szczypiornistek AP zaowocowało. Płocczanki były z kolei totalnie rozbite psychicznie. Wychodziło im niewiele i przewaga gospodyń błyskawicznie rosła! Zawodniczki Jutrzenki przez dziewięć minut nie potrafiły zdobyć bramki, a same straciły siedem. Poznanianki do końca nie zwolniły tempa i otwierające ligowe zmagania starcie zakończyły dziesięciobramkowym zwycięstwem!

W sobotę 22.09 o godzinie 18:00 AP podejmie u siebie MTS Kwidzyn.

Klub Sportowy AP Poznań – MMKS Jutrzenka Płock 33:23 (11:15)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (6 bramek), Katarzyna Matyja (4), Martyna Matysek (3), Barbara Wrotniewska (2), Zuzanna Kliszcz (1), Jagoda Ławniczak (2), Sonia Siemko (5), Magdalena Maziarz (3), Lidia Kowalaszek, Laura Wosińska (1), Izabela Piskała, Magdalena Ziółkowska (3), Karolina Szajek (3), Anna Maria Rzeczycka

MMKS Jutrzenka: Tara Bezjak (4), Zuzanna Barcikowska, Paulina Dąbrowska (3), Marlena Muras, Adrianna Warda (3), Aleksandra Stasiak (2), Martyna Ostrowska, Marta Krysiak (3), Justyna Brudzyńska, Natalia Maruszewska, Aneta Szczechowicz, Emilia Bałdyga (8)