Fenomenalne odwrócenie losów spotkania w ostatniej minucie przez szczypiornistki AP!

W drugiej kolejce pierwszej ligi kobiet doszło do starcia dwóch zespołów, które rozpoczęły ligowe zmagania od okazałych zwycięstw. Był to zwiastun niezwykłych emocji!

Pierwsze pięć minut tego spotkania było wyrównanym starciem jeśli chodzi o bramkowe zdobycze. Kolejne 300 sekund to twarda walka na parkiecie podczas których kibice nie zobaczyli bramki. Rzutową niemoc przełamały gospodynie za sprawą Magdaleny Ziółkowskiej. W 14 minucie przewaga wynosiła trzy bramki. W drugiej części tej połowy doszło jednak do przetasowania sił i to przyjezdne zyskały przewagę odrabiając straty z nawiązką i schodząc do szatni z jedną bramką przewagi.

Po wznowieniu gry Kwidzynianki długo utrzymywały przewagę. Podopieczne Amelii Chmielewskiej jednak nie poddawały się i w 53 minucie Magdalena Maziarz doprowadziła do stanu po 20! Przyjezdne jeszcze dwukrotnie wychodziły na dwubramkowe prowadzenie (20:22, 21:23). Ostatnia minuta i doskonała gra AP w każdym aspekcie sprawiła, że poznanianki wyszły na prowadzenie 24:23 i nie dały sobie wydrzeć drugiego zwycięstwa w tym sezonie! Decydujące trafienie o losach spotkania było autorstwa Sonii Siemko. Takie starcie to kwintesencja szczypiorniaka!

AP Poznań – MTS Kwidzyn 24:23 (9:10)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (5), Katarzyna Matyja (3), Martyna Matysek, Zuzanna Kliszcz, Jagoda Ławniczak (1), Sonia Siemko (1), Magdalena Maziarz (5), Lidia Kowalaszek, Laura Wosińska, Izabela Piskała, Magdalena Ziółkowska (6), Karolina Szajek (3), Anna Maria Rzeczycka

MTS Kwidzyn: Karolina Wicik (4), Sandra Guziewicz, Alicja Pękala (4), Marta Burnowska (2), Joanna Gędlek (1), Aleksandra Bielak, Wiktoria Heromińska (1), Wiktoria Gaura (2), Paulina Kucharska (5), Weronika Weiland, Milena Kaczmarek (4)