Futsalistki UAM-u rozstrzelały Uniwersytet Gdański!

Pierwsze dziesięć minut tego spotkania przypominało głownie partię szachów. Dużo walki w środku pola, gdańszczanki nie mogły przebić się przez dobrze funkcjonującą defensywę UAM-u. W 11 minucie przyjezdne w końcu znalazły się pod bramką rywalek. Strzał wyłapała Dewicka i szybko zagrała do Zając. Ta błyskawicznie odegrała do Lichtenstein, która technicznym uderzeniem otworzyła wynik spotkania! 13 i 14 minuta to dwie okazje Sawickiej na podwyższenie prowadzenia. Pierwsza próba minimalnie minęła dalszy słupek, przy drugiej skutecznie broniła Wieżynis. W pierwszej połowie gospodynie miały jeszcze dwie klarowne okazje na zdobycie bramki. W 16 minucie Zając uderzała z dystansu. Futbolówka i tym razem przeleciała tuż obok słupka, a minutę później z dystansu uderzała Falborska. Gdańska bramkarka z trudem obroniła to uderzenie.

Trzy minuty po wznowieniu gry UAM podwyższył prowadzenie. Podanie w środku pola otrzymała Zając, błyskawicznie obróciła się i jej strzał powędrował prosto do bramki! W 26 minucie doskonałe dwie okazję miała Wudarczyk. Pierwszą próbę obroniła Dewicka, a druga po nodze Sutkowskiej wyszła poza boisko. Minutę później strzał Urbanowicz powędrował tuż obok słupka. Sprawdziła się maksyma, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Szybka kontra UAM-u, Zając zagrała do Falborskiej i piłka po raz trzeci znalazła się w siatce.

W 30 minucie Dewicka opuściła bramkę i mogło skończyć się to golem, ale strzał zatrzymał się na słupku. Po chwili debiutująca w Ekstraklasie Futsalu 15-letnia Maja Kuleczka skutecznie wykonała rzut karny! UAM grał z pasją do końca. Zając w 33 minucie szybko z wolnego zagrała do Falborskiej. Ta z pierwszej piłki uderzyła idealnie tuż przy słupku! Gdańszczanki ostatnią okazję na honorową bramkę miały w minucie 34, ale uderzenie Słowy idealnie obroniła Dewicka. UAM w odpowiedzi miał przedłużony rzut karny. Uderzenie Czudzińskiej obroniłą Ciesielska. Bardzo dobrą drugą połowę w wykonaniu poznanianek zakończyła Zając indywidualnym rajdem i szóstą bramką!

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Gdański 6:0 (1:0)

11′ Sandra Lichtenstein, 23, 38′ Alicja Zając, 28, 33′ Patrycja Falborska, 31(k)’ Maja Kuleczka

AZS UAM: Dewicka, Cywińska, Zając, Lichtensteinn, Falborska – Kuleczka, Śliwińska, Czudzińska, Sikora, Sutkowska, Sawicka, Ostrowska

AZS UG: Wieżynis, Świętoniowska, Urbanowicz, Pawłowska, Wudarczyk – Ciesielska, Dziadura, Krygier, Sikorska, Kozłowska, Słowy, Zaborska, Sowińska

[ngg src=”galleries” ids=”179″ display=”basic_thumbnail”]