Gracjan Jaroch zawodnikiem Warty Poznań

21-letni napastnik Gracjan Jaroch podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2021 roku. Jest drugim zawodnikiem, który tego lata wzmocnił zespół „Zielonych”.

Wychowanek Polonii Przemyśl jako 15-latek trafił do Pogoni Szczecin. Był najlepszym strzelcem drużyny, która w 2016 roku została wicemistrzem Polski juniorów starszych, zdobywał zresztą bramki we wszystkich meczach fazy finałowej tych rozgrywek. Rok później znów był w drugiej najlepszej drużynie juniorskiej w kraju, ale grał już wówczas przede wszystkim w III-ligowych rezerwach Pogoni Szczecin (7 goli). W pierwszym zespole Pogoni zagrał w Pucharze Polski i zdobył bramkę w starciu z KKS Kalisz. We wrześniu 2017 roku zadebiutował w I lidze w barwach Miedzi Legnica, ale po pół roku odszedł do Błękitnych Stargard. Miniony sezon spędził w Bytovii Bytów, w której rozegrał wszystkie 34 mecze ligowe oraz 2 w Pucharze Polski. Strzelił 2 gole.

– Gracjan jest zawodnikiem o dużym potencjale i jestem przekonany, że udowodni to w naszym zespole. Przychodzi do Warty Poznań, by wzmocnić siłę ataku. Jest na tyle uniwersalnym piłkarzem, że może grać zarówno jako napastnik, jak i na innych pozycjach w ofensywie – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf.

– Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań. Liczę na to, że będę się tutaj dalej rozwijał i stawiał kolejne kroki w mojej przygodzie z piłką – mówi Gracjan Jaroch. – Warta Poznań była najbardziej zdecydowana na to, żeby mnie pozyskać. Podoba mi się projekt rozwoju klubu i wierzę w to, że będzie tu skutecznie wdrażany. Czuję, że jest to dla mnie krok w dobrym kierunku.

Nowy gracz Warty Poznań ma 171 cm wzrostu, waży 66 kg. Zagrał już w barwach „Zielonych” w sobotnim sparingu z Pogonią Szczecin.

Gracjan Jaroch jest drugim zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Wartą Poznań przed nowym sezonem Fortuna 1. Ligi. Wcześniej umowę na 2 lata podpisał obrońca Tomasz Boczek.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań