Grunwald lepszy od wrocławskiej Forzy!

W 18. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotkał się z KS Forza Wrocław. Po środowej wpadce z Miedzią Legnica był czas na męskie rozmowy. I poskutkowało, bo w sobotę oglądaliśmy jakże inną drużynę wojskowych. Od początku skoncentrowaną, dobrze broniącą, a przy tym skuteczną i mądrze grającą w ataku.

Zaczęło się od prowadzenia 5:1, po kwadransie było 8:4, a po 20 minutach 12:5. I w tym momencie pojawił się mały przestój, na szczęście jedyny w tym meczu, ale skutkujący czterema straconymi bramkami (12:9). Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 14:11.

W korytarzu prowadzącym do szatni Daniel Bartłomiejczyk uspokajał, że będzie dobrze i Grunwald nie odda punktów rywalom. – Jesteśmy zmobilizowani i powiększymy przewagę. Tak też było, w 40 minucie zarysowała się wyraźna przewaga 20:15, zaś 8 minut później na tablicy wyświetlono 24:17. Nikt już nie miał wątpliwości, kto zgarnie tego wieczoru pełną pulę.

WKS Grunwald Poznań – KS Forza Wrocław 32:25 (14:11)

Grunwald: Daniel Bartłomiejczyk (6), Arkadiusz Galewski (3), Mikołaj Wawrzyniak, Alan Harasymek, Michał Majewski, Mateusz Pawłowski, Piotr Nowicki, Filip Kurek (5), Damian Bajka (2), Dominik Płócienniczak (6), Michał Nieradko (2), Piotr Wenta, Mikołaj Przybylski (4), Michał Tórz (4), Patryk Kulczyński