Grunwald po walce do końca musiał uznać wyższość rywala

Pierwszą okazję na zdobycie bramki w tym spotkaniu miał Robert Fogler ale skutecznie interweniował bramkarz AZS-u. Warszawiacy odpowiedzieli błyskawiczną kontrą ale rzut był niecelny. Kolejna próba Wojskowych zatrzymała się na poprzeczce, a goście otworzyli wynik spotkania. Michał Nieradko błyskawicznie wyrównał. Rzut z biodra jednego z Akademików został obroniony przez Filipa Tarko, a Piotr Nowicki wyprowadził poznaniaków na prowadzenie. Kolejna skuteczna obrona bramkarza Grunwaldu sprawiła, że jego koledzy wyprowadzili skuteczną kontrą wykończoną przez skrzydłowego. Długo toczyła się gra bramka za bramkę, ale osiem ostatnich minut to popis gospodarzy, którzy zagrali niezwykle skutecznie w defensywie i skrupulatnie powiększali przewagę schodząc do szatni z czterobramkowym prowadzeniem (13:9).

Po przerwie Grunwald szybko zdobył czternaste trafienie. Akademików dwukrotnie zatrzymał za to Tarko. Za trzecim razem zrobił to do spółki z Nieradko. Jednak przyjezdni nie odpuszczali natarcia co zaowocowało trzema trafieniami z rzędu. Dopiero czwarty gol gości z rzędu sprawił przebudzenie Wojskowych. Dziesięć minut przed końcem doszło do wyrównania stanu spotkania po 19. 150 sekund później AZS wyszedł na prowadzenie. Dzięki skutecznej obronie powstrzymywali Grunwald a sami zdobyli 22 trafienie. Wojskowi strzelali przysłowiowymi “ślepakami”, które nie sprawiały problemów Szałkuckiemu. Akademicy dorzucili kolejne trafienie i prowadzili już 23:20. Dopiero wtedy gospodarze odpowiedzieli celnym rzutem. 41 sekund przed końcem Nieradko zmniejszył straty do jednej bramki (22:23), ale na 16 sekund przed końcem warszawscy szczypiorniści odskoczyli ponownie na dwa trafienia. Ostatnią bramkę w spotkaniu pięć sekund przed końcem zdobył Krzysztof Martyński.

WKS Grunwald Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 23:24 (13:9)

WKS Grunwald: Marek Baraniak (4 bramki), Mikołaj Wawrzyniak (2), Krzysztof Westwal, Robert Fogler (3), Alan Harasymek, Michał Majewski (2), Krzysztof Martyński (6), Piotr Nowicki (1), Tomasz Gintowt (1), Filip Kurek, Patryk Piechowiak, Michał Nieradko (4), Piotr Wenta, Filip Tarko

AZS UW: Mateusz Leszczyński (5), Kamil Mielczarski (3), Wiktor Przybysz (3), Sebastian Cybe, Łukasz Monikowski, Piotr Ner, Tomasz Makowski (4), Tomasz Bulej (1), Oskar Popławski (2), Dawid Szpejna (8), Michał Steć, Tomasz Szałkucki, Bartosz Grzywiński (1)

[envira-gallery id=”4168″]