GSS Grodzisk lepszy od tczewskiej Pogoni!

Spotkanie 19 kolejki II ligi kobiet pomiędzy GSS-em Grodzisk a Tczewską Pogonią zapowiadało się interesująco. Obie drużyny bardzo dobrze radzą sobie na wiosnę, wygrywają zarówno mecze domowe i wyjazdowe, ostatnia wygrana piłkarek z Tczewa 15:0 nad rezerwami Olimpii Szczecin robi wrażenie. Mecz z konieczności odbył się na bocznej płycie obiektu w Grodzisku. Cały obiekt od poniedziałku będzie we władaniu kadry Czesława Michniewicza, na szczęście w Grodzisku jest cały kompleks boisk o wysokiej jakości.

Od początku do ataku ruszyły gospodynie i już w 4 minucie Sylwia Marek ładnym uderzeniem otwiera wynik! Dziewięć minut później Marek skutecznie wykonała rzut karny i podwyższyła prowadzenie. Po dwóch szybkich ciosach przebudziły się zawodniczki Pogoni i spotkanie wyrównało się. Niezwykle ciekawie było w końcówce pierwszej połowy. Zawodnicka Pogoni huknęła z 25 metra. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce i spadła przed linię bramkową. Szybko przy piłce znalazły się dwie zawodniczki ale obronną ręką z całego zamieszania wyszła grodziska golkiperka.

Po przerwie przyjezdne od początku ruszyły do ofensywy chcąc jak najszybciej odrobić straty. Kontaktową bramkę udało się strzelić dopiero w 72 minucie. GSS odpowiedział błyskawicznie! Walkowiak wykorzystała błąd defensywy Pogoni i gospodynie ponownie prowadziły dwoma bramkami. Spotkanie do końca było ofensywnie usposobione. Obie ekipy stworzyły sporo akcji w których pachniało bramką, futbolówka jednak drogi do siatki już nie znalazła. Obu ekipom należą się brawa za dobre spotkanie!

GSS Grodzisk Wielkopolski – Pogoń “Gościniec nad Wisłą” Tczew 3:1 (2:0)
4, 13 (k)’ Sylwia Marek, 74′ Joanna Walkowiak – 72′ Martyna Tryka

GSS Grodzisk: Janeda, Zajączkowska, Franek, Guzik, Sutkowska, Mocydlarz, Marciniak, Walkowiak, Marek, Szulc, Drozdowska
Na zmiany wchodziły: P.Kuleczka, Zimny, A.Kuleczka, Kowala, Skrzypczak, Fórmaniak, Kowalska
Trener Rafał Jakubiak

Pogoń: Niemaszyk, Krygier W, Tabor, Choińska, Dziadzio, Tryka, Pietkun, Rembalska, Krupienko, Podsiadło, Osowska.
Na zmiany wchodziły: Krygier M, Węsierska, Rajek, Jaśniewska, Aronowska, Ziewiec, Burczyk.