Historyczny punkt Polonii Poznań w Ekstraklasie!

W spotkaniu 13 kolejki Polonia Poznań podejmowała Mitech Żywiec. Obie drużyny miały okazję się przełamać. Gospodynie stały przed szansą zdobycia pierwszych punktów w sezonie, natomiast przyjezdne nie zdobyły jeszcze punktów na wyjeździe. Dla kogoś trzynastka na pewno musiała się okazać szczęśliwa!

Pierwsze minuty należały do Mitechu, ale szybko inicjatywę przejęła Polonia. Motorem napędowym poznańskiej jedenastki była Paulina Liczbińska. Po raz pierwszy bramką zapachniało w 20 minucie kiedy to z futbolówką dośrodkowaną z prawego skrzydła minęła się Petra Zdechanova. W odpowiedzi Liczbińska wychodziła sam na sam z bramkarką, ale w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymała ją Patrycja Biegun. Poznaniankom brakowało ostatniego podania, żeby zagrozić bramce Mitechu. 35 minuta przyniosła uderzenie zza pola karnego Patrycji Sutkowskiej tuż nad bramką. W końcówce ponownie do głosu doszły piłkarki z Żywca, ale ich ataki rozbijały się na defensywie Polonii lub uderzenia szybowały obok bramki.

W 48 minucie Polonia powinna objąć prowadzenie. Weronika Szmatuła doskonale przedarła się na lewym skrzydle i zagrała do ustawionej na ósmym metrze Liczbińskiej. Ta niestety nie trafiła w piłkę. Siedem minut później Mitech wyszedł na prowadzenie. Futbolówka w polu karnym spadła prosto pod nogi Zdechanovej, która w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans Katarzynie Siejce. Przyjezdne cieszyły się z prowadzenia tylko cztery minuty. Szmatuła przeprowadziła indywidualną akcję mimo asysty rywalek zdecydowała się na strzał. Futbolówka odbiła się od nogi Patrycji Rżany i po nabraniu rotacji przeleciała nad bezradną Aleksandrą Komosą prosto do bramki! W 65 minucie Mitech mógł ponownie wyjść na prowadenie, uderzenie Dominiki Sykorovej wylądowało tylko w bocznej siatce. Żywiczanki przeprowadzały groźniejsze sytuacje w końcówce, ale Polonia skutecznie się broniła i mogła liczyć na odrobinę szczęścia. Dzięki temu pierwszy punkt na najwyższym poziomie stał się faktem!

Polonia Poznań – Mitech Żywiec 1:1 (0:0)

59′ Weronika Szmatuła – 55′ Petra Zdechanova

Widzów: około 70

Polonia: Katarzyna Siejka – Krystyna Cywińska, Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak (C), Zuzanna Sawicka, Paulina Liczbińska, Hanna Cerajewska, Maria Nowak, Weronika Szmatuła, Zuzanna Filipiak, Patrycja Sutkowska

Rezerwowe: Anna Wełna, Kaja Dziergas, Anna Machowiecka, Patrycja Kościelna, Angelika Lewicka, Julia Witczak

Mitech: Aleksandra Komosa (C) – Patrycja Rżany, Dominika Sykorova, Patrycja Biegun, Magdalena Matyja, Katarzyna Wnuk, Anna Maria Smidova, Petra Zdechovanova, Magdalena Chrzanowska, Renata Warunek, Ewelina Prokop

Rezerwowe: Karolina Gruszka, Żaneta Zeman, Zuzanna Seńkow, Weronika Smaza, Iwona Dannheisig, Stansilava Liskova

[envira-gallery id=”11759″]