IX Memoriał Macieja Frankiewicza, CSI4* Poznań od czwartku na Hipodromie Wola!

W dniach 7-10 czerwca na Hipodromie Wola odbędą się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody CSI4* Poznań.

Tegoroczna pula nagród to aż 950 tysięcy złotych, stąd mimo zachowania rangi, zawodnicy będą mogli powalczyć o jeszcze więcej punktów do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej niż dotychczas.

Kibice zobaczą blisko 100 jeźdźców z 20 krajów na ponad 200 koniach. Listę startową otwierają zawodnicy światowej klasy, między innymi: amazonka Gulia Martinengo Marquet, która tydzień temu przyczyniła się do wygranej Włochów w Pucharze Narodów na CSIO5* w Rzymie, Włoch Emilio Bicocchi, który rok temu był czwarty w najtrudniejszym i najwyżej dotowanym Grand Prix świata na CSIO5* w Calgary, Abdullah Alsharbatly z Arabii Saudyjskiej, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku i wicemistrz świata z 2010 roku, Michel Hendrix z Holandii, zwycięzca zeszłorocznego Pucharu Narodów na CSIO5* w Falsterbo czy trzeci w zeszłorocznym Grand Prix Poznania Thierry Goffinet z Belgii. Na doping poznańskiej publiczności będą mogli liczyć najlepsi polscy skoczkowie, w tym pierwsza trójka krajowego rankingu – Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak i Wojciech Wojcianiec. Nie zabraknie również przedstawicieli młodego pokolenia utalentowanych zawodników, jak Andrzej Opłatek czy Adam Grzegorzewski.

Prestiżowe konkursy zaliczane do rankingu FEI będą rozgrywane codziennie od czwartku, a ich zwieńczeniem będzie niedzielne Grand Prix – IX Memoriał Macieja Frankiewicza z pulą nagród 420 tysięcy złotych. Zwycięzca otrzyma nie tylko atrakcyjną premię finansową, ale również 100 punktów rankingowych. Konkurs ten gwarantuje światowy poziom, bowiem pary w nim startujące będą mogły zdobywać minima kwalifikacyjne do mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się też sobotnie popołudnie, gdzie oprócz rywalizacji o Wielką Nagrodę Wielkopolski, zostanie rozegrany widowiskowy konkurs sześciu barier o charakterze potęgi skoku. Dodatkowo w sobotę, idealny dla miłośników biegania, ale też dla rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem będzie integrujący środowiska biegowe i jeździeckie „Bieg 4 Na Woli”. Trasa 4 km biegu przełajowego i 4 km marszu Nordic Walking prowadzi malowniczymi ścieżkami leśnymi na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu.

Sportowych emocji nie zabraknie również w pierwszych dniach zawodów. W czwartek na rozgrzewkę zawodnicy powalczą w Dużej Rundzie na poziomie 150 cm, z pulą nagród 100 tysięcy złotych. Bardziej wymagający będzie piątkowy konkurs na tej samej wysokości, ale z rozgrywką i pulą nagród 193 tysięcy złotych. Zachęcamy do śledzenia zmagań od początku, bowiem to one rozstrzygną o tym, kto zakwalifikuje się do niedzielnego Grand Prix.

Oprócz zawodów w randze czterech gwiazdek, zawodnicy rywalizować będą w małej rundzie w ramach zawodów CSI1*, w rundzie dla młodych koni oraz pony.

Zawody jeździeckie to imprezy dla całych rodzin, stąd oprócz wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie, organizator zadbał o program dodatkowy. Gwiazdą numer jeden części pokazowej będzie francuski showman Pierre Fleury, który wystąpi w sobotę i w niedzielę. Dzięki pracy opartej na wzajemnym zaufaniu koni i człowieka wykonuje niezwykłe sztuczki: pocztę węgierską na kilu koniach, skoki luzem i wiele innych, zapierających dech w piersiach elementów wykonywanych bez siodła i ogłowia. Uczestnik francuskiego programu „Mam Talent” dziś podróżuje po całej Europie. W zeszłym roku był gościem znanych jeździeckich imprez między innymi w Dortmundzie, Blair Castle, Fontainebleau czy Monaco. Konie Nelson, Nessy, Vandy i Ulane to główni bohaterowie pokazów i co ważne, Pierre sam zajmował się ich ujeżdżeniem i wyszkoleniem. Oprócz występów, Pierre znany jest z krótkich i zabawnych filmów sytuacyjnych, które zamieszcza w mediach społecznościowych. Główne role grają w nich konie, które chodzą do szkoły i fryzjera, jedzą w ekskluzywnych restauracjach, czy odpoczywają w salonie. Nie trzeba chyba dodawać, że postawienie konia w sklepie, klubie lub restauracji wymaga nie lada pracy, cierpliwości i wyszkolenia.

Dla najmłodszych kibiców codziennie otwarta będzie strefa dziecka, w której nie zabraknie gier i zabaw, a także przejażdżek na kucykach. Wszystko to pod opieką wychowawców z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. W sobotę i w niedzielę każdy będzie mógł spróbować jazdy wierzchem na… wielbłądzie. Przez dwa weekendowe dni radosną atmosferę wprowadzi Orkiestra Dęta Miasta Swarzędz, a uroczyste otwarcie i dekoracja zwycięzców Grand Prix odbędzie się w asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.

Bezpośrednio po konkursie Grand Prix mecenas zawodów Roman Roszkiewicz zaprasza wszystkich kibiców do wspólnego zdjęcia ze zwycięzcą CSI4 2018.

Bilety

Wstęp w czwartek i piątek jest bezpłatny. Bilety na sobotę i niedzielę (30 zł za dzień i 50 zł karnet) można kupić przez Internet na www.tixer.pl, w kioskach i salonikach RUCH na terenie całej Polski i w kasach przy wejściu na imprezę (kasy czynne w sobotę i niedzielę do 8.00 do 17.00).

Z każdego biletu, który zostanie przez kibiców kupiony na niedzielę (dotyczy również karnetów) organizator przekaże 5 zł na rzecz Fundacji Smolenia. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia została powołana w roku 2007 przez znanego aktora kabaretowego Bohdana Smolenia. Głównym celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych. Po konkursie Grand Prix zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody wśród publiczności. Kto będzie chciał zwiększyć swoją szansę na wygraną, będzie mógł kupić jeszcze dodatkowe losy.

Źródło: Materiały prasowe CSI4* Poznań