Jakub Kuzdra trzecim letnim wzmocnieniem Warty Poznań

Były młodzieżowy reprezentant Polski, blisko 22-letni obrońca Jakub Kuzdra podpisał 2-letni kontrakt z Wartą Poznań i trafił do “Zielonych” na zasadzie transferu definitywnego. To trzeci nowy zawodnik w zespole trenera Piotra Tworka.

Jakub Kuzdra skończy w grudniu 22 lata, ale jest już zawodnikiem ze sporym stażem w rozgrywkach centralnych. Jako 17-latek zadebiutował w ekstraklasie, w barwach Piasta Gliwice. Rok później, w sezonie 2016/17 był już podstawowym graczem Polonii Bytom. Ostatnie dwa lata spędził natomiast w Bytovii Bytów, dla której rozegrał 53 mecze (47 ligowych w I lidze) i zdobył w nich 2 bramki.

W reprezentacji Polski do lat 19 Jakub Kuzdra występował m.in. z piłkarzem Warty Poznań Robertem Janickim, a także m.in. uczestnikami trwających jeszcze młodzieżowych mistrzostw Europy: Robertem Gumnym, Mateuszem Wieteską, Kamilem Jóźwiakiem i Jakubem Piotrowskim. W kadrze U-19 nowy obrońca „Zielonych” zagrał 7 razy i strzelił jednego gola – w towarzyskim turnieju La Manga Cup przeciwko Portugalii (2:2) w 2016 roku.

– Bardzo się cieszę z tego, że trafiłem do takiego klubu jak Warta Poznań. Wiem, że z roku na rok jest tu coraz lepiej i klub coraz bardziej się rozwija. Jestem tu po to, żeby pomóc mojej nowej drużynie w grze o jak najwyższe cele – podkreśla Jakub Kuzdra i dodaje: – Znam paru zawodników Warty Poznań i przed podpisaniem kontraktu rozmawiałem z nimi o klubie. To tylko przekonało mnie do tego, że przyjście tutaj jest bardzo dobrym wyborem dla rozwoju mojej kariery.

Jakub Kuzdra ma 178 cm wzrostu, waży 71 kg, jest wychowankiem Jutrzenki Wierzchosławice oraz Unii Tarnów. W seniorskim zespole Unii grał już w wieku 16 lat.

– Kuba pasuje idealnie do profilu zawodnika, który stworzyliśmy wspólnie z trenerem Piotrem Tworkiem i którego szukaliśmy. Jeśli chodzi o motorykę, to jest to gracz, który potrafi dużo dać drużynie: dużo biega, jest aktywny w grze do przodu i dobrze pracuje w obronie – charakteryzuje nowego piłkarza „Zielonych” dyrektor sportowy Robert Graf. – Nasz nowy nabytek jest już doświadczonym zawodnikiem, a zarazem wciąż bardzo perspektywicznym. Wierzymy w to, że będzie wzmocnieniem zespołu akurat na pozycji, na której nie mieliśmy teraz piłkarza po tym, jak odszedł Grzegorz Szymusik.

Przed Jakubem Kuzdrą kontrakty z Wartą Poznań podpisali: środkowy obrońca Tomasz Boczek oraz napastnik Gracjan Jaroch.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań