Jedna bramka zadecydowała o losach spotkania UAM – Kotwica

Jedna druzyna mile zaskakuje. Za drugą ciągnie się jakieś wiosenne fatum. Za nami kolejny mecz w III lidze piłki nożnej kobiet.

W niedzielę o 18:00 KU AZS UAM Poznań FC mierzył się z Kotwicą Kórnik. Obie drużyny są… po zimowych przejściach. W drużynie ,,Akademiczek” nastapiła spora rewolucja kadrowa, zarówno na ławce trenerskiej, jak i w drużynie. W Kórniku zaś… no chyba cała Polska słyszała o przykrej aferze, która nie powinna mieć miejsca.

Tym samym UAM Poznań zmienił swoje oblicze, a dotychczasowa drużyna rezerw Kotwicy, zamieniła się w zespół seniorek.

Za nami poczatek zmagań wiosennych i obie drużyny są w zupełnie innych miejscach niż jesienią. Gospodynie (UAM Poznań) zanotowały trzecią porażkę z rzędu. Brak punktów boli ,,Akademiczki” tym bardziej, że w dotychczasowych spotkaniach wiosennych nie były zespołem gorszym. W ostatnią niedzielę można się pokusić nawet o stwierdzenie ,,dużo lepszym”. Niestety albo pech, albo dekoncentracja, a tym razem skuteczność stały się piętą achillesową drużyny.

Kotwica Kórnik zaś notuje znakomite otwarcie. Wygrana z Polonią II Poznań, teraz wygrana z KU AZS UAM Poznań FC. Rysą pozostaje tylko porażka w Koninie, ale w Kórniku wiedzą doskonale co przyczyniło sie do słabszej gry w tamtym spotkaniu.

Wrócmy jednak do meczu i spróbujemy go trochę opisać. Jak to wyglądało. KU AZS UAM Poznań głównie prowadził grę. Dominował w środku pola, jak i na skrzydłach. Zapowiadało się, że w tym meczu ,,Akademiczki” przełamią swoją niemoc punktową. Kotwica Kórnik miała jednak jednego, ale ważnego asa w rękawie. Była to defensywa. Kórnicki mur był ,,wizytówką” tego spotkania. Cała obrona zagrała na szóstkę z plusem, niedopuszczając praktycznie gospodyń do strzałów. UAM Poznań często gościł w polu karnym Kotwicy, ale to nie wystarczyło. Tymczasem Kotwica wyprowadziła kilka kontrataków (za każdym razem były to akcje groźne) i wykorzystała jeden z nich.

Goście (Kotwica) triumfują i mogą obwołać się ,,postrachem miasta Poznania”, gospodynie (UAM) muszą zaś w końcu przełamać ciążącą na drużynie klątwę.

KU AZS UAM Poznań – Kotwica Kórnik 0:1 (0:1)

Bramki: Zofia Śmigielska 39’

W barwach UAM Poznań zagrały: Małgorzata Makowska – Marika Krupska, Martyna Woś, Daria Saukens, Małgorzata Kupler, Agnieszka Liskowiak, Patrycja Kwiatkowska, Karolina Ziółek, Agata Spławska, Jagoda Dziergwa, Karolina Cymer, Irena Kliszcz, Weronika Fiedorowicz, Aleksandra Bącela, Martyna Szymanek, Jagoda Lajszner, Anita Płuciennik

W barwach Kotwicy Kórnik zagrały: Klaudia Witkowska – Karolina Szymańska, Zuzanna Lewandowska, Julia Kaźmierczak, Zuzanna Królak, Maria Haremska, Aleksandra Tyl, Zofia Śmigielska, Natalia Szuba, Sandra Mączyńska, Martyna Piasecka, Maja Baranowska

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: AZS UAM – Kotwica [GALERIA]