JTC AZS Poznań musiał uznać wyższość MTS-u Żory w starciu na szczycie!

Starcie na szczycie grupy B pierwszej ligi kobiet zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Przez 23 minuty obie ekipy toczyły zażarty bój. W ekipie gospodyń najlepiej prezentowała się Katarzyna Matyja grająca tym razem jako rozgrywająca. Liderką przyjezdnych z kolei była skrzydłowa Oktawia Płomińska, która była wręcz nie do zatrzymania przez Akademiczki. Końcówka pierwszej połowy należała do MTS-u, które odskoczyły na cztery bramki. JTC AZS odpowiedział jedynie za sprawą Laury Wosińskiej i do szatni podopieczne Amelii Chmielewskiej chodziły z trzybramkową stratą.

Po przerwie przyjezdne rzuciły cztery bramki nie tracąc żadnej! Ten zimny prysznic podziałał mobilizująco na gospodynie i odpowiedziały również czterema bramkami z rzędu. Potem mecz wyrównał się i gra toczyła się bramka za bramkę. Poznaniankom żeby odrobić straty brakowało jednak celności. Mimo wielu okazji zdołały się zbliżyć jedynie na dwie bramki w 45 minucie. Trzy punkty ostatecznie pojechały na Śląsk, a szczypiornistki JTC AZS musiały przełknąć po raz pierwszy w sezonie gorycz porażki.

Następny mecz nasze zawodniczki rozegrają 19 października o 16 w Jeleniej Górze z Karkonoszami, a kolejny mecz w Poznaniu 26 października z Koroną Handball Kielce.

JTC AZS Poznań – MTS Żory 28:32 (14:17)

JTC AZS: Aleksandra Przebierała, Katarzyna Matyja (9), Zuzanna Kliszcz, Magdalena Maziarz (1), Laura Wosińska (3), Kamila Kaczanowska (2), Klaudia Domaros (1), Magdalena Ziółkowska (9), Karolina Szajek (3), Karolina Czyż

MTS: Agnieszka Benducka (3), Marlena Urbańska (3), Adriana Kurdzielewicz (2), Paulina Wdowiak, Daria Szynkaruk (4), Marzena Hochman (2), Aleksandra Abramowicz, Katarzyna Wyrzychowska, Katarzyna Homonicka (7), Oktawia Płomińska (11)

[ngg src=”galleries” ids=”126″ display=”basic_thumbnail”]