Juna po zaciętym starciu z AZS UAM melduje się w połfinale wojewódzkiego Pucharu Polski

W ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski do Poznania przyjechały obrończynie trofeum: Juna-Trans Stare Oborzyska, które zmierzyły się  z czwartoligowym AZS UAM Poznań.

Zawodniczki spod Kościana mogły już w 6. minucie objąć prowadzenie. Po uderzeniu z dystansu Czudzińskiej piłka zatrzymała się na poprzeczce. Następnie do głosu doszły niezwykle aktywne poznanianki, kilkukrotnie poważnie zagrażając bramce strzeżonej przez Godlewską. Najwięcej zagrożenia sprawiała Dominika Hopa, która sprawiała sporo problemów defensywie Juny. W 25 minucie na prowadzenie jednak wyszły obrończynie tytułu. Futbolówka trafiła prosto pod nogi Skorupskiej, która takich sytuacji nie marnuje i pewnym uderzeniem pokonała Jezierską.

Na odpowiedź UAM-u nie trzeba było dużo czekać. Pressing Hopy przyniósł efekty, błąd popełniła Godlewska i napastniczka gospodyń skierowała piłkę do pustej siatki. Cztery minuty później można było mówić o niespodziance. UAM wyszedł na prowadzenie. Hopa zagrała do Okupnik, która przepięknym uderzeniem pod poprzeczkę nie dała szans Godlewskiej. Na szczęście dla widowiska nie było to ostatnie trafienie w pierwszej połowie. W 34 minucie Ładniak skutecznie dobiła trafiając do pustej bramki. W 45 minucie UAM mógł strzelić gola do szatni, ale uderzenie Hopy zatrzymało się na dalszym słupku.

Po przerwie kropkę nad i zdecydowanie chciały postawić zawodniczki Juny. W 51 minucie Ostant doskonale zagrała ze skrzydła do Jankowskiej, która pewnym uderzeniem dała ponowne prowadzenie swojej drużynie. Czternaście minut później było już 2:4. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie uderzeniem głową wykorzystała Matyja. Obrończynie tytułu poszły za ciosem i w 67 minucie po raz drugi do siatki trafiła Skorupska. Gospodynie jednak nie odpuściły i dwukrotnie do siatki kompletując hattricka trafiła Hopa.

W ostatecznym rozrachunku jednak o bramkę była ekipa Juny i to ona zmierzy się w półfinale z Lipnem Stęszew. Drugą parę półfinałową tworzą ekipy Gromu Wolsztyn i KA 4 Krobia.

AZS UAM Poznań – Juna-Trans Stare Oborzyska 4:5 (2:2)

26, ??, ??’ Dominika Hopa, 30′ Angelika Okupnik – 25, 67′ Dobrusia Skorupska, 34′ Małgorzata Ładniak, 51′ Aleksandra Jankowska, 65′ Wiktoria Matyja

Sędziowie: Janusz Tyrpin, Weronika Kozłowska, Milena Kadzińska

AZS UAM: Jezierska – Wolska, Krystkowiak, Sell (C), Hopa, Ferensowicz, Katarzyńska, Ostrowska, Jurek, Okupnik, Witkowska
Rezerwowe: Makarochkina, Plebańska, Kapturska, Stankiewicz, Pokrywka, Saukens, Łabędzka

Juna-Trans: Godlewska – Nowak, Adamska, Czudzińska, Ostant, Skorupska, Halasz, Matyja (C), Jankowska, Ładniak, Szymankiewicz
Rezerwowe: Piotrowska, K. Sójka, N. Sójka

Nie wyrażam zgody na użycie zdjęć przez fanpage Wielkopolska Piłka Kobieca i inne związkowe strony. Możliwe tylko i wyłącznie udostępnienie odnośnika w postaci linku do strony.